Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 8.1-en miért produkáln...

Windows 8.1-en miért produkálnak kevesebb FPS-t a játékok mint Windows 7-en?

Figyelt kérdés

Konfiguráció:

Proci: Intel Core i5-2320 3 Ghz

RAM: 4 GB 1333Mhz

Winyó: Samsung 500 GB (7200 rpm Sata)

Videokártya: ASUS Radeon HD 6670 GDDR5 1GB


Mindkét windows 64 bit és ugyanolyan beállításokon teszteltem a játékokat. 8.1-re az összes fontos frissítést telepítettem, 7-re sosem szoktam frissítést tenni. Alapjáraton nem is nagyon érzékeltem gyorsabbnak a 8.1 működését pedig mindenhonnan azt hallottam hogy sokkal gyorsabb.


Ezeket a játékokat futtattam:

World of warcraft (eredeti): Win7-nél 20-25+ FPS-t tapasztaltam

League of Legends: Win7nél mindig 150-200 között mozgott, Win 8-nál lement 80ig is.


Rendeltem új videókártyát, egy Nvidia GTX750 Ti-t.

Ezzel érdemes újra megnézni a 8.1-et? Egyébként a frissítéseket 8.1-nél érdemes felrakni? Mert a 7 nekem sokkal fürgébb ha nem telepítem rá őket.



2015. máj. 24. 18:38
 1/5 anonim ***** válasza:
És? a monitorod valószínűleg 75hz-et tud akkor meg mindegy, hogy 80 vagy 2000 az fps
2015. máj. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, az hogy 80 vagy 2000 az mindegy lenne. De mint mondtam pl. Wowban -20-25 fps win 8.1-en. Vannak olyan szituációk, amikor 7-en lemegy 50-re az FPS. Ez még mondhatni jó. De 8.1-en itt már 30 körül mozogna és ez már annyira nem jó.
2015. máj. 24. 19:04
 3/5 anonim ***** válasza:

nekem is van 8.1,de érdekes módon még linuxon is nagyobb az fps játékba,mint win 8.1-en.

a frissítés miatt nem lassulhat be,mivel a frissítések hiba javítások kellene legyenek.

2015. máj. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sokan mondták azt is hogy sokkal kevesebb memóriát eszik. Én nem tapasztaltam ilyesmit. Frissen telepítés után igen, elég kevset fogysztott, 17%-ot használt a 4 gigából. de miután felraktam az összes frissítést, drivereket ugyanúgy felment 24%-ra huzamosabb futási idő után akárcsak a win 7. Nem tudom miért dícsérik sokan hogy jobb a teljesítménye (bár lehet nekik jobb gépük van és SSD-t használnak). Én 1 pozitívumot találtam, azt hogy a videókártyám maximum hőmérséklete win 8.1 alatt 7-8 °C-al kevesebb volt.
2015. máj. 24. 19:37
 5/5 anonim ***** válasza:
a memoria fogyasztás nagyban függ a telepített és induláskor automatikusan induló programoktól.
2015. máj. 25. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!