Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Beszkenneltem magamnak egy...

Beszkenneltem magamnak egy könyvet. Melyik a legalkalmasabb program arra, hogy ezeket a jpg fájlokat pdf-fé konvertáljam? Figyelembe véve, hogy mindet el is kéne fordítani 90 fokkal.

Figyelt kérdés
Tudom, a Google rengeteg találatot dob, de hátha valaki elő tud rukkolni egy számára beválttal.

#konvertálás #jpeg #pdf #jpg to pdf #jpeg to pdf
2015. máj. 27. 18:37
 1/1 CspCsj ***** válasza:

Mondjuk Irfanview programmal tudsz csoportos elforgatást is csinálni. (File > Batch conversion > kiválasztod a fájlokat > Add > Use advanced options > mellette Advanced > Rotate left/right > OK > esetleg beállítasz egy Output directory-t > Start batch)


Hogy a képek átalakítás nélkül kerüljenek egy PDF fájlba, ahhoz egy virtuális PDF nyomtató is elég. (pl. doPDF, PDF-Creator stb.)

(kijelölöd a képfájlokat > jobbgomb Nyomtatás > kiválasztod a doPDF nyomtatót > megadod hova és milyen néven mentse a PDF fájlt > ha lehet Small file legyen, ne High quality > Rendben)


Lehet karakterfelismerő programot is ráereszteni a képekre, így szerkeszthető és töredék méretű lesz (ha nincs sok ábra), valamint valószínűleg egyből PDF-be is tudja menteni. Ilyen pl. a fizetős ABBYY Finereader, Omnipage Pro stb.

Az ilyen programoknál a szkennelés felbontása és minősége nagyban ronthatja a szöveg felismerésének a pontosságát (pár alkalommal próbáltam és 300dpi-vel szinte hibátlanul ismerte fel a szövegeket)

2015. máj. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!