Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Számítógép témában jártas...

Számítógép témában jártas emberek segítenének? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Lányomat szeretném meglepni egy laptoppal, de van egy-két dolog, amiben nem igazodom ki. Fontos lenne, hogy fusson a gépen a sims3 játék, mert azt nagyon szereti. Olvastam a sims3 gépigényénél, hogy 2,4 Ghz processzor kell a futtatásához.

Lenne egy használt laptop, amit jó áron meg tudnék venni egy megbízható ismerőstől, elég jók a gép paraméterei (Asus AMD, 4 Gb memória, 500 Gb hdd, 15,6-os képernyő, kétmagos, de a processzor csak 2X1667 Mhz) Akadályozhatja ez a játék futását? A másik dolog, ebben a laptopban Radeon 6470-es videokártya van. A gépigénynél Radeon 9600-t olvastam. Ez vajon szintén lehet gond.

Előre is köszönöm a válaszokat.


2015. máj. 28. 16:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
A gép pontos típusát írd inkább. A Sims 3-nak egyébként minden, az elmúlt 10 évben gyártott gépen illik futnia, eléggé alacsony a gépigénye, simán menni fog. A 2,4 Ghz-es órajel gondolom akkoriban egy magra vonatkozott, jelenleg teljesen irreleváns, a telefonomban lévő processzor is gyorsabb. A 6470 meg felér 4 Radeon 9500-zal.
2015. máj. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Elsőnek, köszönöm a választ, sajnos a pontos típusát nem tudom, csak annyit, hogy Asus. Még nem volt időm személyesen megnézni ezt a laptopot. A sims3 gépigényét a google-ban kerestem, ott olvastam, hogy 2,4 Ghz.
2015. máj. 28. 17:05
 3/12 anonim ***** válasza:
Az nem jelent semmit.
2015. máj. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%

#1

Pont, hogy nem, a sims3 rettenetesen futott megjelenésekor a legcombosabb gépen is, és annyira nem öreg, hogy egy ilyen laptop gond nélkül futtassa(arról nem is szólva, hogy ha nem tévedek 2010 körül jelent meg, akkor már elég elterjedtek voltak a több magos rendszerek). Én inkább azt javasolnám, hogy nézd meg, az a biztos, mivel ismerős gépe így gondolom ez nem okoz gondot, de túl sok reményt nem fűznék hozzá(a minimum gépigény úgy ahogy van kamu, most direkt megnéztem, számotteőven erősebb laptopon is kritikán alulian futott).

2015. máj. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Soha nem játszottam vele, de 2009-es és a hivatalos gépigény szerint egy fele ennyire erős gépen is futnia kell. Gondolom minden sarkon volt egy memory leak, amit 6 év alatt azért illik kijavítani, gondolom ezt meg is tették.
2015. máj. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat, valószínűleg megkérdezem az ismerőstől, hogy nem nézhetném-e meg, hogy fut-e rajta a játék, mert a többi paramétere alapján úgy gondolom, hogy ez a gép egy gyereknek megfelelő.
2015. máj. 28. 18:35
 7/12 anonim ***** válasza:
Mennyid vann rá?
2015. máj. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ez az ismerős 50 ezer forintért adná ezt a laptop-ot, de ha mégis úgy döntök, hogy újat veszek, akkor max. 90 ezer forintig tudnék elmenni.
2015. máj. 28. 19:07
 9/12 anonim ***** válasza:
Játékra nem lesz laptop ennyiért, 50ért pedig sokkal jobb és gyorsabb laptopot lehet venni, 90ért már nagyon jó használt üzleti gépet kapsz, újan 90ért csak hulladék van
2015. máj. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
#9 Köszönöm a választ, nem tudnál esetleg konkrét honlap címet, ahol használt, de jó laptopot lehetne esetleg venni?
2015. máj. 28. 21:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!