Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ubuntu Linux sokadik alkalomma...

Ubuntu Linux sokadik alkalommal csörgősre fagy (Libre Office, Mozilla Firefox), más is látott már ilyet?

Figyelt kérdés

Ubuntu 14.04 LTS...


Eddig minden Linuxom gond nélül ment, de ez a disztro sűrűn lefagy a fenti programokkal, elszürkül az adott ablak és csak a "Force Quit" opció működik, de van, hogy még az sem...


Válságban a Linux?


Az a baj, hogy alig van már értelmes disztribúció...

Ubuntu, Mint, a Fedora, évekkel ezelőtt se volt teljes, az Open SUSE pedig eddig mindig driver gondokkal küzdött nálam..., a Mandriva megszűnt ingyenesnek lenni, pedig az jó volt..., a Red Hat se ingyenes már, pedig az is jó volt.


Mi van még?


OK, van Debian.

A Debiant nem próbáltam még.



2015. máj. 28. 23:58
 1/7 anonim ***** válasza:
A Mandriva utódja a Mageia és jó. A Debiannak most jött ki a stabil verziója. A Manjaro is elég jó. Ha egyiket sem találod megfelelőnek, akkor nálad van a hiba.
2015. máj. 29. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A sok szarakodás elkerülése végett(meg 1-2 Linuxon nem futó program miatt) váltottam végül OS X-re, nem bántam meg. Nálam az Ubuntu asztali gépen egyébként sokáig hibátlanul futott, viszont egy régi HP üzleti laptopon mindig volt valami baja.
2015. máj. 29. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon hardverfüggő is... nálam mint-en fut libre office és semmi baja sincs. egyszer sem fagy. firefoxról nem nyilatkozom, chromiumot használok.

Nem mondom hogy sose fagyott, mert fagy, de csak az ablakkezelő! (Így ezt nem a linux hibájának tudom be.)

Milyen ablakkezelőt használsz? Unity felület van? mert akkor nem csodálom. compiz, meg egyéb marhaságokat tiltsd le!

használj egy xfce-t és nem lesz gondod...

2015. máj. 29. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Válságban a Linux? "

Inkább azt mondanám: Kiss Pista 2-nek nincs szerencséje vele.


Okozhatja ezt

* valamilyen a gyártó részéről nem kellőképpen támogatott hardver-inkompatibilitása (ilyenbe Windows alatt is remekül bele lehetett futni: nem régiben egy Asus X51R laptopban levő Ati Radeon XPress 1100M kártyához sem a gyártó, sem az AMD oldalán nem lehetett Windows 7-hez drivert találni, sőt az AMD videókártya-detektálója sem volt képes felismerni - külön oldalról lehetett hozzá valami régebbi, összetákolt drivercsomagot találni)

* vagy böngészőbővítmény (az Adobe nem igazán készít 11.2-esnél újabb verziójú Flash Playert - a Google által készítettet kell ráerőszakolni a Firefoxra),

* vagy valamilyen régi hardver (egy ősöreg pár GHz-es Celeronon, alaplapi videókártyával nem fog jobban futni a HD videó attól mert Linux alatt játsszuk le)


Szóval attól hogy Linux, még ne várj csodát. Ugyanaz a vas van alatta; ugyanolyan (hasonló) programozók írnak programokat Windows és Linux alá is (ugyanazon hibákat követik el); ugyanúgy (sőt még jobban) el kell mélyedni a számítástechnika feneketlen bugyraiban, ha valami problémába ütközöl.

2015. máj. 29. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Tengor ***** válasza:
HDSentinel mit mutat a winyódra?
2015. máj. 29. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Vannak problémák, igen, ha régebbi a géped. Nem igazán tesztelik pl. BIOS alapú rendszerben, vagy éppen AMD chipsettel. Néha feltelepíteni is csak trükközve lehet, miközben minden más disztró és minden windows gond nélkül felmegy és egyetlen hiba nélkül működik. Hogy miért? Biztos nincs tesztelésre pénz -- vagy elég kereslet.
2015. máj. 29. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Tom Benko ***** válasza:
Igen, láttam. Elaggott vassal.
2015. máj. 29. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!