Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Igaz az, hogy a Windows 10...

SEFOX DDI kérdése:

Igaz az, hogy a Windows 10 lesz az utolsó Windows?

Figyelt kérdés

Valakitől azt hallottam, hogy a Windows 10 lesz azb utolsó operációs rendszere a Microsoftnak és más néven sem készítenek újabbat. Azt modja, hogy erre

fognak majd nagyobb frissítések érkezni. Szerintem nem igaz, d hátha ti tudjátok. Remélem lesznek még Windows-ok!



#Windows #frissítés #hamis #nagyszámú frissítések
2015. máj. 29. 15:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, innentől kezdve a Microsoft átvált a folyamatos frissítés rendszerre - tehát azért lehet előfizetni, hogy kapd az adott frissítéseket.
2015. máj. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Igaz.Olvass utána.
2015. máj. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 tabaki ***** válasza:
2015. máj. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%

Én azt remélem hogy több nem lesz.Nem akarlak elszomorítani.Lehet hogy ezért pirosat kapok mer igazam lesz de a windows fanok lepontoznak...Én azt szeretném hogy az ingyen használható és nyilt forráskodjú Linux és a többi Unix alapú illetve Unix-szerű rendszer fellendüljön.Hogy lehessen hozzá játék és program és játék és akkor nem lesz szükségünk erre a pénzéhes cégre.

Én ezt ugy mondom hogy 6-7 évig windows használtam.

2015. máj. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
De, mint láthatjuk, szükség van rájuk, mert jóval jobban csinálják, mint a linuxosok :)
2015. máj. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyelőre még szükség van a winre mivel vannak olyan programok amin csak azon müködnek.Ugy hogy még muszál lesz használni egy ideig.
2015. máj. 30. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A helyzet az, hogy a legtöbb program Windows-on fut.

Amúgy meg ha tényleg ez az utolsó Windows és csak frissítések lesznek rá, az szar lesz, mert elöbbutóbb ha újra telepíteném a Windows-t akkor majd 100 GB-os frissítések leszek, vagy mi? Mert ez így nem jó. A indows 8 tartalmazta a frissítéseket, perzse később arra is sokat kellet letölteni, de jött a következő és az már tartalmazta a frissítéseket. 2 GB volt a legnagyobb Windows frissítés, és most lesz majd 1 TB-os is! De szterintem csak 10 évig nem fognak újabbat készíteni, erre utalhat a 10-es szám a Windows 10-ben. Bár ez csak az én véleményem.

2015. máj. 30. 10:53
 8/8 tabaki ***** válasza:

„A helyzet az, hogy a legtöbb program Windowson fut.”


A helyzet az, hogy a legtöbb embernek nincs olyan énekhangja, mint Miklósa Erikának, ez mégsem jelenti azt, hogy a fahangú kántálást kellemesebb hallgatni. Ezt kivételesen nem a Windows gyalázásának szánom (még olyan színben tűnne fel, hogy nem ismerem a kiváló Windowsos profiprogramokat), csak éppen jelzem, hogy a tömegesség önmagában nem érv.

„ – Jó, jó – felelte Trurl –, ne higgyétek, hogy nem értem, miről van szó. Mindaz, ami nagy és számos, meglehetősen általános tiszteletet ébreszt. Például az avas gázt, amely egy öreg hordó fenekén álmosan kering, nem tiszteli senki, de ha annyi van belőle, hogy egy galaktikus ködfelhőre futja, mindjárt hasra esnek előtte. Pedig ugyanaz a közönséges, avas gáz, csak éppen nagyon sok van belőle.

– Nem tetszik nekünk, amit karattyolsz! – förmedtek rá. – Nem szívesen hallunk holmi avas gázról!”

(Stanisław Lem : Kiberiáda)


***


„...az szar lesz, mert elöbb-utóbb ha újra telepíteném a Windows-t akkor majd 100 GB-os frissítések leszek, vagy mi? Mert ez így nem jó. A Windows 8 tartalmazta a frissítéseket...”


Félretéve azt, hogy tetszik az időnkénti újratelepítés magától-értetődősége -- olyan virtigli windowsos zamata van --, ez vélhetőleg nem így megy majd. A frissítések apránként fognak érkezni, egyik nap egy biztonsági rést foltoznak be, a másikon új ficsört kapsz. De eközben nyilván mindezt az alaprendszerbe is beépítik, ha tehát neadjisten újra kell húzni a gépet, a rendszernek mindig a naprakész változatát tudod letölteni, nem pedig a nyolcéves alapot + millió törmeléket. Amúgy meg nem világos, hogy ezt az egy terás méretet miből kalkuláltad ki. Ha az évek során a rendszer mérete a többszörösére nő is, nehéz elképzelnem, hogy egy frissítés mitől lenne még annak is a sokszorosa. Az említett 2 gigás frissítés csakugyan jó nagy falat volt, de érthetően jócskán alatta maradt a rendszer méretének. A beígért módszer meg éppen az ilyen monstrózus letöltéseket tenné szükségtelenné.

Hogy mégis lesz-e valaha új alapokon nyugvó Windows (szerintem van rá esély), az meg tökéletesen független a mostani számozástól. Ha öt év alatt fordul akkorát a világ, hogy megérett a helyzet a váltásra, akkor öt év múlva, ha húsz, akkor húsz. A számmágiának pont annyi értelme van, mint Jerry Nixon és Steve Kleynhans jóslatainak.

2015. máj. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!