Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet, ill. kell Win...

Spectator kérdése:

Hogyan lehet, ill. kell Win 8.1 -el régebbi (DOS, Clipper stb. ) alatt készült programot futtatni?

Figyelt kérdés

Van egy 10 éves asztali PC-ém, XP-vel. Ezen símán elfut a régebbi "házi készítésű" .bas ill (Clipper).exe programjaim nagy része. Az XP-ben ugye van egy ablak, ahol lehet válogatni, hogy pl. Win 98 alatt futtassa, stb.

Haladva a korral, vettem egy HP laptopot, rátelepített Win 8,1-el (sajnos). Ebben van egy úgynevezett "kompatibilitás vizsgáló". Itt rákérdez, hogy mi alatt futott eddig, és csak az XP -t ajánlja fel, ill. fogadja el. Akkor matat egy kicsit, és utána mondja, hogy teszteljem. Erre klikkelve még csak fityiszt se mutat, nem is válaszol. Ezeket az évek óta jől futó és nekem igen fontos Clipper programjaimat (Családi költségvetés, Bankszámlán a csoportos átutalások nyilvántartása, leltár program stb.) mind el kell dobjam? SOS!



2015. jún. 2. 17:33
 1/2 anonim ***** válasza:
DOSbox-ot ajánlom.
2015. jún. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Valaki le tudná írni, hogy kell használni a dosBox-ot?


Itt egy kalapra való válasz, aki tudja, vegy hasznát:


Mounting your entire C drive with MOUNT C C:\ is NOT recommended!

Mounting a teljes C: meghajtóval, azaz MOUNT C C:\ nem ajánlott!


1. válasz

1.) Nem értek valahogy ehhez a progihoz, így valahogy úgy magyarázzátok el nekem, pontosan, mit kell beírni és hogy :) Aladdinnal szeretnék játszani ami nálam a

C:\Program Files\loogoos\Aladdin\aladdin.exe

található meg!

Ha parancssorral akarsz "szarakodni"

mount c c:/Program Files/loogoos

c:

dir

cd: "mappa neve" (itt ki lesz írva egy lista, nyisd meg vele az "Aladin" mappát, körülbelül Alad~1 vagy valami hasonló lesz a neve)

dir

aladdin.exe

*

2.) Hogyan inditok el DosBox-ban egy exe file-t?

El szeretnem inditani pl. a D hardveren talahato, Polithc-folderben levo prog.exe file-t.

Beirtam DosBox-ba, hogy


mount d d:\polithc

d:

dir

{kiírta a foldreben levo dolgokat, a prog.exe-t is.

A kérdés az, hogy hogy kell ezt lefuttatni? Mit kell beírni?


Ráhúzod az exe-t a program parancsikonjára vagy arra a fájlra amire hivatkozik, és elindul a program, benne pedig a behúzott alkalmazás. Egyszerűbb mint a már rég elfelejtett kódokkal trükközni (hacsak nem direkt parancssorban akarsz szórakozni, ez esetben DOS parancsoknak utána tudsz nézni).

Első: minek bonyolítod túl neki a dolgot?


Kérdező: egyszerűen beírod az .exe nevét és elindul (mondjuk ezt önerőből is ki lehet logikázni)


Mi benne a bonyolítás?

Szerintem pont a parancssorok írása a bonyolult. Helyette ha ráhúzod az egyik exe-t a másikra, akkor elindul a program és benne az exe is. Ettől könnyebb megoldás nincs.

*

3.) Hogyan kell használni a dosbox. Exe programot?

Egy régi játékot szeretnék futtatni, de egyszerűen nem megy.


1. Elindítod

2. Beírod: "mount c blablabla", majd enter, ahol blablabla a játékodat tartalmazó mappa elérési útja.

3. Beírod: "c:", majd enter

4. Beírod a futtatandó exe fájl nevét, majd enter

5. Játszol


Van egyszerűbb módja is. A játékot indító exe fájlt ráhúzod a program parancsikonjára (vagy az indító exe-re); ezzel egyszerre elindul a program is, és benne a játék is

2015. szept. 16. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!