Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Valaki tud-e olyan programot...

Valaki tud-e olyan programot amivel be lehet beállítani hogy magától kikapcsolódjon a számítógép?

Figyelt kérdés

pl: nem vagyok otthon és közben tölt valamit vagy torrentezek és azt akarom hogy 2 óra múlva kapcsolódjon ki..

Valami ilyesmi program kéne...



2015. jún. 3. 18:45
 1/5 2xSü ***** válasza:

Windows Parancssort megnyitod, és beírod:

shutdown /t 7200

(A t – mint time – paraméterben be tudod állítani, hogy hány másodperc múlva történjek a kikapcsolás. 2 óra = 2*60*60 másodperc = 7200 másodperc.)


A parancsot visszavonni a következő paranccsal tudod:

shutdown /a

(„a” mint abort)

2015. jún. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

baromi egyszerű, én pl win7-nél úgy oldanám meg, hogy ahol a képernyő energiatakarákosságát be lehet állítani, ott azt is, hogy x idő után ne csak a képernyőt kapcsolja ki, hanem a gépet is.

Bé megoldásként pedig szerintem a torrentprogramban van olyan funkció, hogy kikapcsolja a gépet, ha végzett :) De ezt most csak így fejből mondom, mert meg nem néztem, csakrémlenek ezek a megoldások

2015. jún. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Torrenteknél be lehet állítani, hogy amikor elkészül a torrent mit csináljon (kikapcs, alvó állapot stb).
2015. jún. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Futtatásba írd be:


2 óra esetén: Shutdown -s -f -t 7200

1 óra esetén: Shutdown -s -f -t 3600


Akármennyit be tudsz írni, csak számold ki a másodperceket.


Visszavonni: Shutdown /a

2015. jún. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sikerült! Köszönöm a válaszokat!
2015. jún. 9. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!