Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van olyan videószerkesztő...

Van olyan videószerkesztő program ami lejátssza a gif képeket is?

Figyelt kérdés
Ilyen videót szeretnék csinálni, csak a Movie Maker nem játssza le. Valami másik program esetleg ami ingyenes is?

2015. jún. 6. 16:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Bármilyen képnéző képes megnyitni, pl IrfanView
2015. jún. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Bármilyen képnéző képes megnyitni" akár a böngésző is, de nem ez volt a kérdés


van-e nem tudom, nem próbáltam még ki, de esetleg megoldás lehet az is hogy felveszed videóra a gif-et, majd megvágod

2015. jún. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 CspCsj ***** válasza:
100%

Az ingyenes GIMP képszerkesztővel is tudsz készíteni vagy szerkeszteni:


Meglévő képekből GIF készítése:

Fájl menü > Megnyitás rétegekként > kijelölöd a képeket > Megnyitás > ha akarod módosíthatsz még az egyes rétegeken > újra Fájl menü > Exportálás As > alul kiválasztod a GIF fájltípust > felül megadod hová mentse és milyen néven > Exportálás > kipipálod, hogy Aminációként mentse > Exportálás > Kész.


Meglévő GIF átszerkesztése:

Fájl menü > Megnyitás > megnyitod a GIF animációt > a megfelelő rétegeket kijelölöd és szükség szerint átszerkeszted > Fájl menü > Exportálás As az előbbiek szerint.


Rövid videók GIF készítésről angolul:

https://www.youtube.com/watch?v=bKzd67pmt6Y

https://www.youtube.com/watch?v=Qn7ubD-aeeU

2015. jún. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de nem gif képet szeretnék készíteni, hanem olyan programot amiben már meglévő gif képeket lehet úgy videóba szerkeszteni, hogy le is játssza, tehát ne csak álljon mintha rendes jpg lenne
2015. jún. 6. 18:48
 5/6 tabaki ***** válasza:
100%

Pedig a Movie Maker is tudja, csak be kell állítanod a kockahosszt, de ha új húsra vágysz, használj VirtualDubot:

[link]

2015. jún. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 CspCsj ***** válasza:

Aha, már értem.

Macerás, de talán a legegyszerűbb, ha az apró Irfanview programmal (képnéző/csoportos-képkonvertáló/képszerkesztő) kimented a GIF képkockáit: Opciók menü > Minden kép kivonatolása.

Utána az összes lementett képkockát megnyitod MovieMaker-ben.

Aztán ha kijelölöd a képeket (egyesével, vagy csoportosan) megadhatsz külön-külön eltérő, vagy mindnek ugyanakkora Időtartamot (Szerkesztés menüpontban). Animáció miatt valószínűleg töredék (pl. 0,1) időtartam lesz folyamatos (ezt kézzel kell beírni).

2015. jún. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!