Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tudnátok nekem olyan fórumot...

Tudnátok nekem olyan fórumot mondani, ahol műsoros DVD szerkesztéssel kapcsolatos kérdést tehetek fel?

Figyelt kérdés

DVD menü szerkesztéssel kapcsolatos kérdésem lenne hozzátok.

Az általam szerkeszteni kívánt DVD, Német és Angol nyelvű, amiből szeretném kivenni a német szinkront, és magyart tenni a helyére, de nem ennek a műveletnek a leírására vagyok kíváncsi, hanem arra, hogy a DVD menüben a nyelv választás résznél a "German" feliratot felcserélném Hungarian-re, ezt milyen programmal tudnám megcsinálni és hogyan?


A menü szerintem módolva van, a szinkron választó résznél csak egy háttérkép van, ahol a le - föl billentyű lenyomásával előugrik a már említett 2 felirat. Így néz ki: [link]


Lenne még egy kérdésem, a videó alján és tetején csúnya fodrozódások vannak film közben, valószínű azért, mert VHS rip a képanyag.

Ezeket a fodrokat levágnám, de nem tudom, hogy hogyan csináljam ezt meg milyen programmal.

Ezután a videókat visszahelyezném az eredeti helyükre, de gondolom, ha már szerkesztem a videókat, akkor bizonyos paramétereket szerkeszteni kell a DVD BUP és IFO fájljain.

A felesleges fodrozódó felső, alsó rész levágását mondjuk Vegas-sal is meglehetne csinálni, de nem tudom, hogy milyen formátumban mentsem le a filmet, hogy a legkevesebb minőségvesztéssel járjon a művelet. És, hogyan konvertáljam újra VOB formátumúra.

Tudom, hogy nem egyszerű téma, amiben most segítséget kérek, de remélem, hogy tudtok majd segíteni nekem ezekben a dolgokban.


Előre is köszönöm szépen!



#DVD #szerkesztés #dvd menü szerkesztés
2015. jún. 8. 12:06
 1/2 coopper ***** válasza:

Szia.


Itt nézelődj : [link]


Konkrétan erre gondoltam : [link]


De a menü (akkor is ha csak egy kép van hozzá) átszerkesztése nem egyszerű (legalább is úgy 5-10 éve még nem volt az). Mivel ahhoz, hogy a felirat átiródjon, ki kell venni belőle az úgynevezett "subpicture"-t és azt kell cserélni.


Annak idején ehhez nem volt egy program, mindig úgy 3-5 programot kellet használni hozzá, ebből viszont egyenesen következik, hogy egy kicsit bonyolult a dolog


Igy már esetlegesen egyszerübb az egész menürendszert újra elkésziteni valamilyen DVD autohring progival (vagy csak azt az egy részét). De ha ez megvan, akkor még mindig ott van, az, hogy át kell állitani a beállitásokat, arra, hogy a magyar hangot játsza le (ez meg már majdnem programozás)


Sok sikert.

üdv.

2015. jún. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget. Ugyan belefutottam már ebbe az oldalba a nagy keresgélés közepette, de sajnos számomra hasznos információt nem találtam rajta. Bár azokat a leírásokat még nem olvastam amiket most belinkeltél, úgyhogy átnézek őket, hátha találok valami számomra hasznos dolgot. Tudom, hogy elég összetett a DVD menü szerkesztése, de bízom benne, hogy találok majd egy programot, ami segítségemben lesz benne, és nem kell 20 féle programmal bíbelődnöm, hogy jussak valamire. Bár már így is félig van az asztalom a gépen, annyi programot leszedtem. :P Köszönöm még egyszer! Jár érte a zöld kezecske!
2015. jún. 8. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!