Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az emberek nagy rész már nem...

Az emberek nagy rész már nem használ eredeti operációs rendszert, aki igen ez miért?

Figyelt kérdés
Manapság már bárki leszed a netről egy win7, win8 esetleg még xp-t a netről és azzal használja a számítógépét és nem veszi meg több 10 ezer ft-ért az eredetit. Hiszen elméletileg ugyan az és nem nagyon zavarja a felhasználókat hogy eredeti vagy sem. Akkor aki mégis megveszi az mi okból? Garancia vagy egyéb?

2015. jún. 8. 19:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nagyon sokan megveszik, mert kész gépet vesznek előtelepített rendszerrel.
2015. jún. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én is még 3 éve a Hp laptopomhoz win7 et kaptam recoveryvel, de abban a pillanatban töröltem le és tettem fel rá mást, mert egyszerűen undormány a sok gyári programmal és beállítással, másrészt recovery ami szerintem nem a legjobb nekem rengeteg kellemetlen dolgot okozott.
2015. jún. 8. 19:41
 3/12 anonim ***** válasza:
Ilyen is előfordul, de a legtöbb ember teljesen infó-analfabéta. Ők nem tudják még a legalapabb alpokat se, csak hogy melyik ikonra kattintsanak, hogy bejöjjön a fészbúk. Oprendszercsere náluk esélytelen.
2015. jún. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki szeret lopni. Egyébként meg inkább tedd össze a két kezed, hogy van, aki megveszi, különben nem lenne mit letöltened. ;)
2015. jún. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
az a baj, hogy itthon is annyiba kerül, mint külföldön, és igaz az itteni fizetések koránt sincsenek azon a szinten. Ami itthon 40k, az otthon lehet csak egy 20asnak érződik, vagy még annyinak sem.
2015. jún. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy lehetőséget kihagytál: van, aki letölti ingyen, legálisan az eredeti Linuxot. ;)

És nem kell (annyira) tartania a vírusoktól, nem kell tartania a szoftverrendőrségtől. Bár igaz ami igaz, tudatosabban kell használnia a gépét.

2015. jún. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 tabaki ***** válasza:

@#6:

Azért annyit hozzátennék, hogy a Windowst meg pláne nem ártana tudatosan használni. Egy jól belőtt linuxon a Windows hétköznapi problémáinak nagy része ismeretlen, vagy sokkal kisebb súlyú.


Lehet, hogy furcsának tűnik, de sokan vannak, akik nem játékra és lopott profiprogramok futtatására használják a gépüket, ezért nincs szükségük a Windowsra. Ilyen esetben a linux egyenértékű vele, plusz biztonságosabb, nem lassul be, bizonyos szempontból kényelmesebb, a legtöbb programjának a kezelése pedig ugyanolyan, mint a windowsos programoké, sőt, a fájljai is kompatibilisek azokéival. Egyszóval én is az eredeti operációs rendszer híve vagyok...

2015. jún. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Lehet, hogy furcsának tűnik, de sokan vannak, akik nem játékra és lopott profiprogramok futtatására használják a gépüket"


Autóval is lehet gyalogtempóban menni. De minek?

2015. jún. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 tabaki ***** válasza:

#8:

Ez bizonyára nagyon mély bölcsesség, mert nem látok az aljára...

2015. jún. 9. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
39%

Az veszi meg akinek van pénze. Vagy egyszerűen nincs ismerőse aki feltenne neki egy Windowst. Nem mindenki jártas az úgynevezett lopott programok beszerzésében. De úgy tudom, hogy már pár ezer forintért is felrakják számítástechnikai boltokban, szervizekben.

Sőt már házhoz is jönnek, ha kell. Szóval a Windowst már nem feltétlenül kell megvenni és már lopni sem szükséges.


A Linux az külön téma. Valóban aki nem akar lopott profi programokkal bíbelődni azoknak jó alternatíva lehet. Bár ennek a zsiványozásnak csak ezen a fórumon van hagyománya. Valahogy úgy alakult hogy itt fordul elő a legtöbb frusztrált Linuxos. Előszeretettel támadják a nem jogtiszta Windowst használókat. Valahogy úgy van ez ahogy Lázár János mondaná, hogy ki mit használ az annyit is ér. És lehet is ebben valami. Érdekes módon a Linuxosok mindig magyarázkodnak, pedig tök fölösleges. A számítástechnika az egy folyamatos tanulási folyamat. Vannak akik a linuxnál leragadnak, ez az ők döntésük, csak akkor nem értem, hogy miért támadják a Windows-osokat. Persze mert tudják, hogy a Linux az mindig is egy "pót cselekvés" marad. Egy korlátozott lehetőségekkel rendelkező op.rendszer. De hogy ne legyen túl ciki használni ezért a becsületesség álarcában tetszelegve letolvajozzák a feltört oprendszereket és programokat használókat. Ennyi örömük van, háát elég érdekes.


De hogy egy kis humorral is éljek. Bizonyára hallottatok Dr.Veres Pál szexológusról. Rengeteg felvilágosító előadást tartott. Visszatérő kérdés volt az előadásain a maszturbálás, hogy az mennyire ciki vagy sem.

Állítólag a következő volt a véleménye erről: A fiúk 95%-a rendszeresen végez önkielégítést, 3%-uk hébe-hóba, 1%-uk csak nagyon ritkán. Az a maradék 1% meg úgy hülye ahogy van.

Hogy hogy jön ez ide? Hát úgy, hogy a számítógépet használók 95%-a rendszeresen tölt le nem jogtiszta op.rendszereket és programokat, 3%-uk csak hébe-hóba........

2015. jún. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!