Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Sql server 2005 express...

Sql server 2005 express elérési út?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

van egy számítógép amin található az sql server 2005 express, ezt az adatbázist szeretném elérni egy másik gépről egy programmal. Ehhez a gép kér Ip címet és port számot (Connection stringet konkrétan).

Tudnátok nekem segíteni, hogy a szerver gépen hol tudom megnézni az Ip címet és a port számot?


Úgy próbálkoztam, hogy a programokon belül a Microsoft SQL Server 2005 -> Configuration Tools -> SQL Server Configuration Manager és ott a TCP/IP-nél lévő Ip és port számot megadtam, de azt írja hogy az adatbázis nem elérhető (szerver be van kapcsolva).


2015. jún. 9. 12:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha belső hálóról akarod elérni, akkor belső IP-t kell megadni (a 192 kezdetűt), viszont ha nem kapcsolódik, akkor kapcsold ki a tűzfalat, mert általában az okozza a kapcsolódási problémákat.
2015. jún. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönm a gyors választ, közelebb kerültem a megoldáshoz, most már csatlakozik, csak megnyitni nem tudja o.O


Hiba az adatbázis megnyitása során!


A connection was successfully established with the server, but then an error occurred during the login process. (provider: TCP Provider, error: 0 - A megadott hálózatnév már nem érhető el.)

2015. jún. 9. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!