Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi értelme van a linuxnak, ha...

Mi értelme van a linuxnak, ha se munkára se szórakozásra nem tökéletes?

Figyelt kérdés

Felraktam a linuxot de rájöttem,hogy a wine programmal nem tudom elindítani a kedven programomat az unity3D-t. Hagytam a fenébe mert felmérgedtem és idegességembe játszani akartam flash játékokkal erre mit kapok. A flash játék nem insul mert újabb flash verziót kér ahhoz,hogy futhasson. Oké,akkor töltsük le gondoltam én fel is mentem a weboldalára ahol kiderült,hogy linuxra nem fejlesztik a flasht,szívás.


Mi a francra jó ez a rendszer így? Nem fogok unityről váltani másikra és nem fogok átmenni másik weboldalra játszani mert itt a legjobb a flash billiard játék.

gamedesire.com


Miért nem csinálnak egy olyan linuxot amire telepíthetők windowszos progik. Jó a linux mert nem szemetülődik tele és fényévekkel gyorsabb ennyi jót tudok adni neki. De ilyen fos plugin és program támogatások melett így a linuxnak túl sok értelme nincsen.


Úgy tűnik újrarakom a windowsot és kész 3-4 hónapig jó lesz aztán rakhatom újra megint ezt a belasulós szarságot.


2015. jún. 13. 03:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod használni .

1. Ha kezdő vagy és nagyon ugy tunik akkor ubuntu-t hasznalj

2.van flash linuxra csak utánna kell keresni vagy ha ubuntu akkor van külön app ahonnan

2015. jún. 13. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
*letöltheted pl a flasht az unityt ...stb
2015. jún. 13. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A hiba az ön készülékében található...


Igen, azt hallottam én is, hogy a unity (még) nincs linuxra. Azt nem egészen értem, hogy miért, de szerintem idővel megoldódik majd. Addig viszont 1,5 perc google kereséssel nem csak leírást, de komplett videót is lehet találni, hogy kell felrakni (lépésről lépésre) linuxra. Konkrétan egy ubuntun mutatja be.

https://www.youtube.com/watch?v=wouTR3PCcDE

(van még egy pár ilyen videó)


A flash plugines dolgot nem értem, mert én is linuxot használok és minden gond nélkül megy rajta a flash. (Firefox és Chrome vagyis Chromium alatt is).


[link]


Tehát még egyszer: mi is a problémád?



Szóval mielőtt lélekben egy rakás szrnak titulálod a linuxot, előbb kicsit tájékozódj. Nem a linux hibája, hogy nem adnak ki minden programot rá. (Ez anyagi érdek. Ha minden szoftver egyszerűen működne linuxon, akkor a windows elvesztené a felhasználóit. Súlyos pénzeket öl bele, hogy az élen maradhasson.)

Ellenben van amire az alternatíva jobb. Pl XSane szkennelő program 100x jobb mint az epson saját programja.

2015. jún. 13. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

"Miért nem csinálnak egy olyan linuxot amire telepíthetők windowszos progik."


:DDD

Miért nem csinálnak olyan Audit, amibe jók a Suzuki alkatrészek?

2015. jún. 13. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Csinálnak, csak lassan halad. A neve NewOS
2015. jún. 13. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 tabaki ***** válasza:
100%

Egyébként meg eleve miféle gondolkodás az, hogy a linuxot Windows-programok futtatásának szándékával rakod föl? Lehet lesajnálni az ilyen irányú képességeit, csak éppen egyet felejtesz el: A Wine nem holmi elvárható minimum, hanem plusz; egy hasznos kiegészítő, ami néha meglepően sokat tud ugyan, de attól még nem egy komplett Windows.

A Windowsnak is lehetne elég gyengeségét emlegetni, de álmomban se jutna eszembe azért kárhoztatni, mert nem futnak rajta a linux-szoftverek. Te semmi furcsát nem találsz abban, amit leírtál?

Valójában te egyáltalán nem is foglalkoztál a linuxszal, nemhogy még a képességeit kitapasztaltad volna. Egyszerűen azt várod el tőle, hogy egy tökéletesített, lassulásmentes Windows legyen, és amikor ezt nem teljesíti, fel is út, le is út. Maradjunk annyiban, hogy ez csak a te szemedben hibája, emiatt gyaláznod fölösleges, váljatok el szép csendben egymástól.

2015. jún. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Na most jön a szokásos sablom szöveg.

1. Ingyen van.

2. Ha a hivatalos repositoryból töltök le programokat, biztos lehetek benne, hogy valóban ingyenes (nem zaklat se reklámokkal se böngészőbe épülő szemetekkel) és ártalmatlan.

3. Új hardver, nyomtató telepítése összehasonlíthatatlanul egyszerűbb linux-szal. (Feltéve, ha támogatja a kernel.)

4. Ha a /home könyvtárat külön partícióra teszed, újrainstallálhatod úgy a rendszert, hogy az ÖSSZES beállításod megmarad. Ez még akkor is igaz, ha kicsit más disztribúciót teszel fel.

5. Olyan ablakkezelőt választasz, amilyet csak szeretnél, az egyszerűtől a csicsásig. (fejből fel tudok sorolni vagy ötöt)

6. Alapból van benne pdf printer, VNC szerver, ssh szervert is pár kattintás (vagy inkább 2 sor a terminálba) felrakni.

7. Nem egyenként buzerálnak a programok, hogy frissülni szeretnének, hanem a frissítéskezelő elintézi az egészet egyszerre a rendszer frissítésével együtt. (Lehet, hogy a legfrissebb Firefox pár nappal később jön ki, mint windowsra, de ez engem egyáltalán nem zavar) Frissítés után csak akkor kér újraindítást, ha a linux-kernel is frissült.

Ja és ez nem Windows kedve Bill Gates rajongó!

2015. jún. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
React OS ajánlom.Windows-os programokat futatt.
2015. jún. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"Felraktam a linuxot de rájöttem,hogy a wine programmal nem tudom elindítani a kedven programomat az unity3D-t."

A Unity 3D nem támogatott Linux alatt:

[link]

és erről nem a Linux tehet. A Unity 3D fejlesztőinek kellene portolniuk Linuxra.


Bár megoldható a Linux alatti futtatás:

[link]


"A flash játék nem insul mert újabb flash verziót kér ahhoz,hogy futhasson. Oké,akkor töltsük le gondoltam én fel is mentem a weboldalára ahol kiderült,hogy linuxra nem fejlesztik a flasht,szívás. "

Az igaz, hogy az Adobe nem fejleszti Linux alá a - egyre inkább teret vesztő ( [link] ) - Flasht (ez az Adobe lustasága), de legalább a Google saját Chrome-ba integrált Flash pluginja beletrükközhető más böngészőkbe is:

[link]


"Miért nem csinálnak egy olyan linuxot amire telepíthetők windowszos progik."

Azért mert a Linux nem Windows - teljesen más rendszer.


Hogy Wine-non keresztül a programok egy jó része fut, az köszönhető a fejlesztők áldozatos munkájának, akik a zárt forráskódú programok visszafejtésével tudtak hidat képezni a két rendszer között.


"Mi a francra jó ez a rendszer így?"

Én például:

- szervereket üzemeltetek

- dolgozom (weboldalt/programot fejlesztek; képet, hangot, videót, dokumentumot szerkesztek, hálózatot menedzselek)

- szórakozom (játszom, filmet nézek, zenét hallgatok)


"De ilyen fos plugin és program támogatások melett így a linuxnak túl sok értelme nincsen. "

Csak:

* az első 500 szuperszámítógép 97%-án Linux fut ( [link] )

* az Android Linux alapokon nyugszik

* okosTV-k, set-top boxok, routerek/home gatewayek, Stadler Flirt mozdonyok ( https://www.youtube.com/watch?v=1DUpcdGDfjE ), NAS-ok,... - egy csomó Linuxot használ

2015. jún. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Miért nem csinálnak olyan Audit, amibe jók a Suzuki alkatrészek?"

Kicsit továbbgondolva a kérdést: az Audi autóba miért nem Honda csónakmotort - hajócsavarostól, mindenestül - raknak? Motor hajtja mind a kettőt!

2015. jún. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!