Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan nyújtok 4:3-as videót...

Hogyan nyújtok 4:3-as videót 16:9-esre?

Figyelt kérdés

Itt a videó, ami nem tudom milyen konvertálásnak esett áldozatul, de láthatóan egy szélessávú videó lett összenyomva:

https://www.youtube.com/watch?v=FY4lXs9fCl8


Ezt a videót szeretném lementeni magamnak és az eredeti képarányt visszaállítani. Milyen programmal lehetséges ez? Mert a legtöbb csak kiegészíti fekete sávokkal és nem nyújtja meg magát a képet.



2015. jún. 15. 22:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én VirtualDub-bal pont ma állítottam aspect ratio-t egy avi-n, csak fordítva.

Most így hirtelen nem tudom a letöltött anyagot vinné-e a VD, de ha nem, akkor az AVIDemux is tud filter/resize-ét.

2015. jún. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Amit letöltesz, az fekete sávos eleve amúgy?
2015. jún. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
a játéknak az eredeti képaránya szerintem 4:3 csak a nem hozzáértő feltöltő 16:9 vagy 16:10-es felbontásban vette fel és töltötte fel bármiféle konvertálás nélkül.. akkor szoktak hasonlók történni
2015. jún. 16. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 CspCsj ***** válasza:

Gyorsan letöltöttem és nem láttam fekete sávot, így FFmpeg-gel próbáltam és működött:

ffmpeg.exe -i "D:\WoW_eredeti.mp4" -c copy -aspect 16:9 "D:\WoW_javitott.mp4"

(-c copy paraméter csak azért kell, hogy nem kódolja az egész videót újra)

Bár azt írják, hogy az FFmpeg a DAR (display aspect ratio) értékét módosítja, így nem feltétlenül működik mindenhol.

Az MP4Box-ot inkább ajánlják, mivel az a PAR/SAR (pixel/sample aspect ratio) értékét írja át:

mp4box -add inputfile.mp4#1:par=4:3 -add inputfile.mp4#2 output.mp4

(4:3 a PAR érték, - kiszámítása: DAR=képkocka képaránya*PAR, vagyis ennél a videónál: 16:9=960:720*4:3)


Utóirat:

találtam az FFmpeg-hez is SAR módosítást, de sajnos ekkor újrakódolja az egész videót:

ffmpeg -i bemenet.mp4 -vf "setsar=16:9" kimenet.mp4

2015. jún. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 CspCsj ***** válasza:

Ahol írták kicsit keverthették a fogalmakat, így rosszul írtam.

A lényeg ugyanaz, csak DAR/PAR/SAR kicsit mást jelent:

[link]

2015. jún. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
VirtualDub matroska pluginnal, szépen átalakítja. Pl>>> https://www pont sendspace pont com/file/dxwjut
2015. jún. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! A konvertálás sikerült!
2015. jún. 19. 22:53
 8/8 anonim ***** válasza:
Gratula! És milyen módszerrel?
2015. jún. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!