Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha nem sikerül a Linux telepít...

Ha nem sikerül a Linux telepítése laptopra?

Figyelt kérdés

Van egy elég ócska laptopom, Windows 7-van rajta, nagyon nem bírja és nagyon lassú. Szeretnék rá egy Linuxot telepíteni, Lubuntu-t. Ha a laptopon lévő programmal készítek recovery lemezt, akkor nem lehet baj? Azzal utána ugyanúgy visszatudom állítani az eredetei op. rendszert és a drivereket? Illetve, elég a telepítésnél ha a pendrive-ról bootolok és ugyanúgy működik a Linux telepítése mint PC-re?


A válaszokat előre is köszönöm!



2015. jún. 16. 20:49
 1/5 A kérdező kommentje:

A laptop:

SATELLITE C50-A-14J

[link]

2015. jún. 16. 20:51
 2/5 anonim ***** válasza:

Erre a laptop-ra.Debian LXDE-t ajánlok.

[link]

Szerintem először csinálj EASUS Particion Master-el egy üres particiót(30GB) és kezdetnek tedd a Windows mellé.A Debian-nak elég jó a hardware támogatottsága ugy hogy azzal nem lesz baj.

2015. jún. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Rufussal tudot rárakni a pendrive-ra a Linux-ot.Inditsd ujra a gépet,nyomd meg az f12-öt vagy az f9-et és bootolj a pendrive-ról.Megjelenik egy menű ahol ki lehet választani a nyelvet.Majd megjelennek a következő lehetőségek:

Debian kiprobálása telepítés nélkül(ajánlott).

Denian telepítése.

Az első lehetőséget válaszd ki majd belép a Live rendszebe.Ott tesztelheted hogy milyen és hogy minden megfeleön müködik -e.Ha elégedett vagy vele akkor kattints

a Debian telepítésére.A követelmények 8,5GB szabad hely és kapcsolódás az internethez.Majd tovább.Particózás:haladó,a 30GB-os particiót töröld majd hozz létre egy 27GB-osat(EXT 4 fáljrendszer,csatolási pont /)és egy 3GB-os cserehelyet(Swaps-ot).Majd kattints a tovább-ra.Majd kérdezi hogy hol laksz,felhasználónév és rootjelszó(ez segítségével tudsz majd telepíteni,engedélyezd az automatikus bejenlentkezés.Majd elkezdi a telepítést.Majd utána inditsd ujra ha végzett és egy Grub menüből tudod majd kiválasztani hogy melyik rendszer szeretnéd használni.

2015. jún. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 |Orfeusz| ***** válasza:

A pendrive pont olyan jól működik, mint a lemez. Csak a boot sorrendet kell átírnod, mert míg a legtöbb gépen a lemez az első, az USB nincs is a listán. Tehát a boot sorrendben az USB lehetőséget első helyre teszed, az Optical Disk legyen 2. és a HDD a 3.

Utána elvileg egyből a pendriveról bootol, ha van bedugva.

2015. jún. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igazából én csak azzal vagyok bajba, hogy egyszer már megpróbáltam újrarakni a Win7-et, miután kész volt, mindig újraindult, nem töltött be a Windows. Pedig mindent visszaállítottam, a boot sorrendet... Nem tudom miért volt, nem akarom megint úgy járni :)
2015. jún. 17. 05:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!