Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excelben milyen fügvény (ekk)...

Excelben milyen fügvény (ekk) el oldható meg, hogy ha egy oszlopban különböző nevek vannak és mellette testsúlyok, akkor az XYZ nevű emberek testsúlyait összeadva kiírja egy harmadik mezőben úgy, hogy a függvény választja ki a névsorból XYZ-ket?

Figyelt kérdés

Egy oszlopban több XYZ is lehet és naponta változnak.

Accessben ez nem nagy cucc, de itt fejtörést okoz. Arra már gondoltam, hogy a KERES és a HA függvényt kellene kombinálni, de nem jövök rá a megoldásra.


2015. jún. 17. 19:25
 1/4 anonim ***** válasza:

"...a függvény választja ki a névsorból XYZ-ket"


Mi alapján?

2015. jún. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
XYZ(név) alapján. Mondjuk én tudni szeretném az összes Sanyi nevű ember testsúlyának az összegét. Vagy a maximum súlyú Sanyit. Ehhez át kell vizsgálnia az egész oszlopot Sanyik után, mert több ezer név van benne.
2015. jún. 17. 20:37
 3/4 A kérdező kommentje:
És a Sanyi értékű mezők mellett lévő testsúllyal kellene dolgoznia, de csak azzal.
2015. jún. 17. 20:38
 4/4 anonim válasza:
Függvényt nem tudok, de talán evvel meg lehetne oldani: Szűrőt használsz a névnél, és mivel vannak vezetéknevek is a Sanyi keresztnév előtt, ezért a szűrőnél a Keresésbe beírod, hogy Sanyi és Enter-t nyomsz. Leszűri azokat a neveket, amiben benne van, hogy Sanyi és utána a testsúlyukkal már könnyen tudsz számolni. Remélem tudtam segíteni.
2015. jún. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!