Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Képszerkesztő nevére vagyok...

Képszerkesztő nevére vagyok kíváncsi. A fiatalok manapság sokat használják. Van legelöl egy kép és ugyanaz a kép van hátul is, csak egy kicsit elmosódva és kinagyítva?

Figyelt kérdés
Sokan keretnek hívják.Ennél jobban sajnos nem tudom elmagyarázni.Aki megérti és segít,annak köszönöm! :")
2015. jún. 17. 22:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Arra gondol a kérdező, mint amikor okostelefonról streamelnek és a telefon téglalap képernyője mögött ott van ugyanaz a kép elhomályosítva, hogy rendes szélesvásznú mérete legyen a videónak.


Ilyenre gondoltál nem? [link]

Ahol be van karikázva.

2015. jún. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen,ilyenre gondoltam.
2015. jún. 17. 22:32
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha ilyesmi hatásra gondolsz:

[link]

akkor bármilyen olyan képszerkesztő alkalmas rá, ami tud

- rétegeket kezelni

- átméretezni

- van benne elmosás (blur) effektus


Ilyen például az ingyenes Gimp is:

[link]

2015. jún. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Pont erre gondoltam.Köszönöm.:")
2015. jún. 17. 22:47
 5/6 anonim ***** válasza:

Röviden leírom hogyan is kell csinálni:

1. Megnyitod a képet: Fájl - > Megnyitás menüpont

2. A kép rétegét duplikálod: Réteg -> Réteg kétszerezése menüpont

3. Módosítod a kép rajzvászonjának méretét (esetemben 600*600-as volt a kép - ezt átméreteztem 800*600-ra): Kép -> Rajzvászon mérete menüpont (a Középre gombbal középre tudod helyezni a rétegeket)

4. Az alsó réteget átméretezed nagyobbra (esetemben 600*600-as volt a kép - ezt átméreteztem 800*600-ra): Réteg -> Réteg átméretezése

5. Az alsó rétegre alkalmazod az elmosást: Szűrök -> Elmosás -> Gauss-elmosás

6. A végeredményt kiexportálod neked tesző formátumba: Fájl -> Exportálás másként

2015. jún. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséged:))
2015. jún. 17. 23:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!