Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Digitális festés photoshop?

Digitális festés photoshop?

Figyelt kérdés

Egérrel lehetséges ilyen képeket csinálni? :D

[link]

Vagy feltétlen venni kell rajzpadot?

Mondjuk én nagyon sokat küszködtem ezzel a festéssel egeren.. de egyszerűen alig lehet vele, "úgymond" árnyékokat csinálni, mert erős a réteg és befedi, nem úgy mint rajzpadon, hogy amilyen erősen nyomom olyan erősen fest :(. Esetleg nincs valami ecset erre kitalálva? vagy beállítás?

Töltögettem le ilyen árnyékolós ecseteket, de az meg (Elhomályosítja) a képet.. Valaki tudna segíteni? :D



2015. jún. 20. 03:27
 1/9 A kérdező kommentje:
"Hali" huh az valahogy most kimaradt. Elnézést .. Látszik, hogy már fél 4 :D
2015. jún. 20. 03:28
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem. Az egér eleve sosem fog úgy kézhez állni, mint egy toll, nem való erre. A digitalizáló tábla tollhegye nyomásérzékeny, külön beállításokat is kapott Photoshopban (és más, inkább rajzolásra fejlesztett programokban), sokkal könnyedebben és szabadabban lehet vele dolgozni.


Tradicionálisan, ceruzával mennyire rajzolsz jól papíron? Nehéz áttérni eleinte egy digitalizáló táblára, nehéz megszokni az eltérő arányokat, valamint, hogy nyilván nem magad előtt, az asztalon látod a munkádat.


Egérrel nem igazán fogsz részletes, apró vonalakat rajzolni olyan egyszerűen, mint azt tennéd egy ceruzával. Ha sikerül is, sokkal időigényesebb és bosszantóbb folyamat.


Ha élveznéd a digitális rajzolgatást, megérné beruházni egy digitalizáló táblára. 20 ezer Ft környékén egy Wacom Intuos Pen is megfelelhet hétköznapibb használatra - mindenképpen a Wacom márkát javaslom, mert ők vannak erre specializálódva, nagyobb eséllyel fogsz tudni tartalék tollhegyet vagy tollat venni, mint más márka esetében. Ezen kívül, ha van rá lehetőséged, menj el olyan boltba élőben (pl. MediaMarkt), ahol kipróbálhatod, hogy méretre mekkorát találnál megfelelőnek, és aszerint vásárolj később. Egészen pici mérettől kaphatók digitalizáló táblák, de általában a kisebbek csak aláírásra és korrektúrára használtak.

2015. jún. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Media Marktban mióta árulnak egyáltalán Wacomot, nemhogy kipróbálható lenne?! Az egyetlen hely amit tudok Pesten a grasshopper, aminek van bemutatóterme, de kapásból megmondom, hogy ilyen 20 ezres kis táblákra költeni se érdemes. A normális munka ott kezdődik, hogy medium tábla, hiába nevetségesen drága, kell az a méret. Esetleg meg lehet próbálni a huion-t, most bejövő márka ennek megfelelően még sok kellemetlenséget okozhat. Viszont olcsóbb.
2015. jún. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
*nem grasshopper, Oázist akartam írni, bocs
2015. jún. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 tabaki ***** válasza:

„Egérrel lehetséges ilyen képeket csinálni?”

Sajnos, igen. Az otromba giccsek létrehozásának megakadályozása ma még a köznevelés feladata, hardveresen egyelőre nem szűrhetők.


„Mondjuk én nagyon sokat küszködtem ezzel a festéssel egeren.. de egyszerűen alig lehet vele, »úgymond« árnyékokat csinálni, mert erős a réteg és befedi, nem úgy mint rajzpadon, hogy amilyen erősen nyomom olyan erősen fest :(. Esetleg nincs valami ecset erre kitalálva? vagy beállítás?”

Ha a gondosan idézőjelezett, tökéletesen fölösleges „úgymond” kifejezéstől eltekintünk, ezért szokás az ecsetdinamika beállításaival játszani, de egyébként szerintem tök értelmetlen, amit mondasz: Az ecseteket tetszés szerint halványíthatod, ha akarod, olyan átlátszó lesz, mint a lepkepuki.


„Töltögettem le ilyen árnyékolós ecseteket, de az meg (Elhomályosítja) a képet...”

Tévedsz, a „meg” szócska sosem jelentette azt, hogy „elhomályosítja”, így kár is volt zárójelben közölnöd a magyarázatot. Egyébként meg nem értem, mi van.


Hát, elnézést a szkepticizmusomért, de baromira furcsán láttál a dologhoz. Mi szükséged volt a Photoshopra, ha az ismeretek minimumával sem rendelkezel? Műkedvelőnek lenni lehet Gimp, Krita, MyPaint segítségével is, amelyek egyébként még mindig ezerszeresen haladják meg a mostani tudásodat. Csak azért említem őket, mert mindegyikük megoldja az ecsetdinamika egeres emulálását -- ha úgy általában megismerted volna, hogy megy ez, talán a profiknak való programban se lenne gond.

A grafikai programok általában tartalmaznak olyan fogásokat, amelyek egérrel is majdnem olyan jó eredményt adnak, mint rajztáblával, de az ecset fedettségének a beállítása nagyon nem tartozik a mesterfokú rafinériák közé, hanem minden program alapkelléke.

Egyébként meg kép különböző színfelületekből áll, amelyeket a megfelelő helyre kell tenned. Hogy ezt egérrel vagy táblával vagy az ujjaddal csinálod, az édesmindegy. Persze, hogy könnyebbséget jelent egy jó hardverelem vagy szerkesztőprogram, de elsősorban te legyél az, aki tudja, minek kell ott lennie, akkor menni fog.

2015. jún. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#1 Üdv. Rajzolni, átlagosan rajzolok sajnos. Viszont szeretek. Úgy gondolom, hogy ez jó kis idő töltés lenne számomra, hogy itthon lehetek többet a nyáron. Ezért szeretnék kicsit elkezdeni és rajztáblát is szereznék be, ha az alapokat még nem is tudom, de szerintem erre nem fölösleges pénzt áldozni, ha szeretem :). Megemlítve azt, hogy egy ilyen rajztábla ezek szerint csak segítségemre lenne és még jobban megkönnyítené valamilyen szinten a dolgot :). Köszönöm a márkát és a termék nevet, később utána nézek ahogy otthon leszek!
2015. jún. 20. 11:42
 7/9 A kérdező kommentje:

"tabaki" :D

Első sorban is, elnézést az idézőjelekért. Azért használom, hogy "kicsit" kiemelje a lényegeket :)).

Szóval azt elmondom magamról, hogy átlagosan rajzolok, talán az átlagtól kicsit jobban. Ez szerintem annyira nem is baj. Számomra tökéletes képeket biztos fogok tudni készíteni idővel, ha jól játszok a szinekkel.


Photoshop. Valóban fikarcnyit sem kunyítok hozzá még. Mindig is ismertem, de úgy sohasem foglalkoztam vele. Viszont nem olyan rég elkezdtem képeket csinálni papíron. Árnyékolások stb és nem lettek olyan rosszak. Nagyon jó kis időtöltésnek találom és eszméletlen mennyire le tud kötni. Szóval elkezdtem nézni youtubon hasonló videókat és akkor hirtelen bedobott egy ilyen speed painting photoshopos dolgot. Megnéztem és lehűltem, hogy mennyire részletes képet csináltak vele...Nekem személy szerint a landscape/tájképek jönnek be. Tehát így nézegettem sorban a videókat körülbelül 2 napig csak ilyen videókat néztem. Azzal a mondattal bennem, hogy én nem töltöm le a progit, mert....

1. hogy nem értek hozzá lószart se, már bocs és mire betanulnám elmenne az egész időm rá...

2. Gondoltam, hogy ezt rajzpaddal csinálják és nekem nincs ezért mondom biztos nem fog menni egy kicsit megközelítő kép sem.


Végül letöltöttem és még 2,3 napot csak ilyen tutorial videókat néztem és olvasgattam utána és sikerült készítenem is pár képet már. Alig találtam pár videót egeres rajzolásról. landscape-et pedig főleg nem. Ecset beállításról sem találtam egérre és aki rajzols is úgy az vagy egy kettő animes képet vagy egy kis állatot :D De landsacpeset sehol sem láttam, hogy valaki egérrel azt hogy csinálja meg. Én szívesen beszélnék akkor veled privátban, esetleg elküldeném a képeket amiket szerkesztettem, de mint mondtam nagyon is amatőr. Bár ahhoz képest nem is tudom.. 4 óra photoshop után csináltam olyan képet ami még jobban ösztönzött, hogy még csináljak egy másikat. Szóval esetleg, ha gondolod privátban folytathatnánk a beszélgetést, mesélhetnél nekem az egér és ecset beállításairól, és hogy akkor milyen programot ajánlanál kezdésnek. Szívesen időt szánok rá megismerni a programot és ezt az egészet, hogy hogyan is működik :)!.

2015. jún. 20. 12:09
 8/9 tabaki ***** válasza:

Szívesen diskurálok itt is, privátban is, de kérdés, hogy mennyire tudok hasznosakat mondani. Képeket küldhetsz ide:

tabakisakal@gmail.com

...de nem árt, ha itt is megemlíted, mert magamtól elég ritkán jut eszembe megnézni a postámat.

Ami engem illet, általában Gimpet használok, de rajzoláshoz inkább a MyPaintet veszem elő. Induláshoz neked is azt javaslom, az kifejezetten a rajzolás-festésre van kihegyezve.

Az egeres rajzolásnak a fő problémája, hogy nehéz könnyed, lendületes vonalakat használni. Ezen bizonyos esetekben segíthet, ha a Shiftet nyomva tartva rövid szakaszok húzásával építed fel a hosszú vonalat, máskor meg az ecset beállításainál adhatsz meg sima ecsetvonást (Gimp) vagy lassú pozíció-követést (MyPaint), amely áthidalja a kisebb bizonytalanságokat. A beállításoknál az a legfontosabb, hogy egyáltalán VANNAK, tehát leszel szíves bátran össze-vissza próbálgatni, hogy mi mit csinál.

Azt se felejtsd el, hogy nem hétköznapi festőszerszámokat használsz, hanem számítógépes programot, amely extra lehetőségeket is kínál. Az olyan általánosabb képszerkesztőknél, mint a PS vagy a Gimp (vagy a Paint.NET, RealWorld Paint, PhotoFiltre, Fire Alpaca, Pixia, Phoxo, stb.) módod van formák kijelölésére. A rajzeszközök mindig a kijelölésen belül működnek, ez segíthet a formahatárok pontos kialakításában. Használj rétegeket: Egy alsó, akármilyen nehézkesen összekínlódott vázlatrétegre már sokkal szebb képet festhetsz egy újabb rétegen -- amikor kész van, a vázlatot kidobhatod. A kép egy-egy fontosabb részletét is kidolgozhatod újabb rétegen. Ezt aztán radírozással, át- meg átrajzolással anélkül pontosíthatod, hogy a többi részébe beleártanád magad. Munka közben a képet tetszés szerint felnagyíthatod, így az egérrel is tudsz pontosan rajzolni.

Mivel én Photoshopot nem használok, hozzászoktam, hogy a különböző részfeladatokhoz más-más programot vegyek elő. Vázlatozáshoz például nagyon kényelmesnek találom a vektorgrafikus Inkscape-et, ha esetleg különféle rajzeszközöket imitáló utólagos effektezésre adnád a fejed, jól jöhet a FotoSketcher. Amit ezek tudnak, tudja a PS is, de két dolog miatt a számodra is hasznosnak gondolom őket: Egyrészt kifejezetten a feladatukra kialakított, kényelmesen használható programokról van szó, amelyeknek a funkcióit nem egy halom más jellegű közül kell előkeresned, másrészt pedig sosem árt tudni, mi tartozik az általánosságban a képszerkesztési ismeretekhez, és mi az, ami Photoshop-specifikus. Mindig komikus, ha valaki azt firtatja, hogy _PS CS6-ban_ hogy kell levágni a kép szélét...

A fentiekkel szemben viszont azt se felejtsd el, hogy -- ha különleges eszközzel is -- de mégiscsak rajzolsz-festesz. Nagyon érdemes hangsúlyt fektetned a szabadkézi rajzra, az abban nyert tanulságaidat jól kamatoztathatod a számítógépes munkában. A rajzprogramokban mindent addig szöszöhetsz, amíg elfogadható nem lesz, ezért a használatuk nem segíti a magabiztos formaérzék és a kompozíciós készség kialakulását. Erre hasznosabb a hagyományos technika, ahol tétje van minden mozdulatnak. Kiérlelt rajztudással a számítógépen is sokkal hatékonyabban dolgozhatsz majd.

Ha komolyabban foglalkoztat a műfaj, hosszabb távon nem tudod megkerülni a digitalizáló tábla beszerzését. Általános tapasztalat alapján én is a Wacom táblákat javaslom (mellesleg a Gimp, a MyPaint és a Krita ki tudja aknázni az erényeiket -- természetesen a PS is). Nekem csak egy hitvány kis A5-ös méretű van, de elmondhatom, hogy az már jól használható. A4-es már tökéletes, az ennél nagyobbat már direkte szokni kell... Egyébként arra számíts, hogy elsőre akármelyiket sem fogod olyan kézre állónak találni, mint ahogyan most esetleg elképzeled. Sok gyakorlás kell, hogy úgy tudd használni, mint a papírt-ceruzát -- igaz, megéri.

Néhány szó a Photoshop-ecsetekről:

[link]

A Gimp magyar oldala, itt letölhetsz hozzá egy jó használati útmutatót is:

[link]

MyPaint: [link]

Inkscape: [link]

FotoSketcher: [link]

2015. jún. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Üdv.

Nagyon köszönöm ezt a részletes, mert nekem eléggé részletes bevezető dolgot ehhez az egészhez. Sokat tanultam már ezekből is azt be kell vallanom. Fejben meg van. Kérdés, hogy hogyan tudom majd kivitelezni :D. Most még ps-t használok. A hétvégém most kicsit melós, de a jövőhéttől már teljesen rá tudom magam szánni az egészre és akkor majd letöltöm a Gimpet is.


Az ecsetekről való részletes bevezetésre is nagyon nagyon hálás vagyok. Mármint a linknek. Valami ilyesmit szerettem volna keresni én is. Ez most nagyon tetszik :D. Na nekem ez egy nagyon jó fő alapja az egésznek. Mivel én nem nagyon tudom, hogy hogyan alakítsam ki a képet. Milyen ecseteket használjak. Mint videókból látom, hogy 1 halványabb réteg (szinte egy folt az egész) és arra rá még 1 réteg ami vastagabb és már van rajzolva valami forma is. Erre utána még egy, majd még egy... és a végére egy szuper szemmel kivehető forma jön ki az egészből. Na nekem ezt nehéz elérni. Hogy eljussak oda.

Én nekem az a baj, hogy rajzolok egy alap réteget, majd rá még 1 réteggel meg kidolgozom az árnyékokat amiből nem nagyon sül ki olyan amit szeretnék, de majd képekből meglátod :).


Rajztáblával egyetértve, kipróbálom elsőnek és, ha már tényleg olyan munkákat tudok készíteni egérrel is, ami szerintem elfogadható, na akkor beszerzek egy ilyen táblát én is. e-mailre bedig küldöm a képeket most :D.

2015. jún. 21. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!