Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excelben hogyan tudom egy...

Excelben hogyan tudom egy szövegből két adott karakter közül kiszedni a számot függvénnyel?

Figyelt kérdés

A következőt szeretném kiszedni:

- adott egy szám például 123455/11/2


azt szeretném, hogy egy másik oszlopba csak a 11, vagyis a két / között lévő szám legyen kiszedve. A KÖZÉP függvénnyel ez megy, de csak akkor, ha mindig kétjegyű szám van a / jelek között...nekem meg úgy kéne, hogy lehessen akár 1 vagy akár 3-4 számjegyű szám is. Az viszont mindig adott, hogy az első / jel előtt 6 karakter van.



2015. jún. 26. 19:53
 1/2 coopper ***** válasza:

Szia.


Mi kell hozzá, hogy a KÖZÉP függvény müködjön ?


A két "/" (per) jel poziciójának ismerete.


Ezeket hogyan lehetne meghatározni :


Az első per jel poziciójának meghatározása egyszerű (B9-ben a perjeleket tartalmazó szöveg) : =SZÖVEG.KERES("/";B9;1)


A második per jel poziciójának meghatározása is egyszerű lenne (ugyan az mint az első per jel poziciójának meghatározása), ha ez első nem lenne ott, tehát cseréljük ki az első per jelet valami más karakterre és keressük meg a (második) most már első per jelet :


Csere az első perjel poziciójának ismeretében már egyszerű dolog csak a CSERE függvényt kell használni (egy szóközre cseréljük a perjelet - nem érdekes, hogy mire cseréled) : =CSERE(B9;SZÖVEG.KERES("/";B9;1);1;" ")


Most már az "első" (valójában a második) per jel keresése : =SZÖVEG.KERES("/";CSERE(B9;SZÖVEG.KERES("/";B9;1);1;" ");1)


Most már tudjuk mindkét per jel pozicióját, igy jöhet a közép függvény - ami végül is a megoldást adja és egyben a végleges képlet is :


=KÖZÉP(B9;SZÖVEG.KERES("/";B9;1)+1;SZÖVEG.KERES("/";CSERE(B9;SZÖVEG.KERES("/";B9;1);1;" ");1)-SZÖVEG.KERES("/";B9;1)-1)


Az első per jel poziciójához egyet hozzá kell adni, igy nem lesz benne az első per jel a szövegben, de a két perjel poziciójának különbségéből viszont le kell vonni egyet mert igy a második per jel sem lesz benne a szövegben.


Sok sikert.

üdv.

2015. jún. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors segítséget, már ki is próbáltam, szuperül működik és nagyon hasznos a leírás! :)
2015. jún. 26. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!