Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux Mint alatt hogyan lehet...

Linux Mint alatt hogyan lehet engedélyezni és megadni ahhoz hasonló üdvözlő hangot, ami pl. Windows XP esetében alapértelmezetten rendszerfelálláskor, leálláskor, bejelentkezéskor és kijelentkezéskor lejátszódik? (alias startup sound)

Figyelt kérdés

2015. jún. 29. 12:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Itt a kikapcsolásról van szó, de bekapcsolni is itt lehet:

[link]

2015. jún. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Még ha lehet is mi értelme van ? Csak megnehezíti az átállást.
2015. jún. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

"megnehezíti az átállást"


???

Milyen átállást?

2015. jún. 29. 16:51
 4/11 anonim ***** válasza:

Milyen átállást?


Az, hogy nem windowst hanem linuxot használsz.


A kérdésre: A linux mint 17-től át meg lehet változtatni a rendszerhangokat. Azt hiszem a Beállítások/hangok/hangeffektusoknál vagy valami ilyesmi.

Annyi a dolgod, hogy a kívánt hangeffektust letöltöd. Nem tudom, hogy elfogadja -e az a .mp3-mat ha nem akkor konvertáld a fájlt .ogg formátumba és akkor jó lesz.

2015. jún. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Linux Mint 13 alatt: Rendszer - Adminisztráció - Bejelentkező ablak - Akadálymentesítés fül.
2015. jún. 30. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Vagy gugli:

linux gdm/mdm login logout sound

2015. jún. 30. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Tom Benko ***** válasza:
Valahogy nem értem, minek kellenek a hangok. Inkább csak az ember agyvize forr fell tőlük.
2015. jún. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én egy időben azért kapcsoltam be a kijelentkezés (kikapcsolás) hangot, hogy ne hagyjam véletlenül bekapcsolva a hangszórót.

Aztán elkezdett idegesíteni. :D

2015. jún. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Én egy jó ideig zenész voltam, ezért nekem mindenhez kellenek hangok. Én az Operához is hangokat állítok be még a letöltéshez, stb. is. :)


A login hangot sikerült beállítanom scriptben, külön meg is alkottam hozzá egy saját szignált audacity-ben, már csak a logout kéne... arról viszont azt hallottam, hogy macerás lenne.

2015. júl. 1. 12:47
 10/11 anonim ***** válasza:

Operában alig lehet bármit is beállítani , még a szinkronizálás is csak részleges xd , persze ha a 12-es operára gondoltál ott mindent beállíthatsz úgy ahogy akarsz (csak ahhoz meg támogatás nincs ,mert 2 éve hogy leállították a fejlesztését)

Mondjuk Iceweasel-Firefoxnál én is gondoltam rá , hogy beállítsak ilyesmit , de úgy látom egyik "modern" böngészőnél sincs lehtsőség rá.

2015. júl. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!