Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ubunturól vélemény?

Waffi BalD kérdése:

Ubunturól vélemény?

Figyelt kérdés

Win 7-et használok, és gondoltam lecserélem ubuntu-ra. Véleményeteket szeretném kérni, megéri-e lecserélni ?

Játékokat lehet a rendszerre rakni, van támogatás rá ?

Jobban optimizálva van mint a win 7 ?



2015. júl. 14. 00:27
 1/10 anonim ***** válasza:

Játékok száma korlátozott, attól függ, milyen játékok.

Ha arra kell, hogy netezel, filmeket nézel, torrentezel, stb, akkor az ubuntu jobb választás, mint a windows.

Vírusok nehezen fertőzik, jobban optimalizált, gyorsabb, de ha sokat játszol, akkor inkább egy windows 8.1, az is sokkal jobb lett, mint a win7.

2015. júl. 14. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Legtöbb kereskedelmi játék egyik disztrón se működik , csak segédszoftverrel mint a wine & playonlinux. Ezekkel se tökéletesen , sokszor kevesebb ficsőrrel , de erről könnyen dokumentálhatod magad a wine oldalán , a disztrók alapvető használatához szükséges infókért használd a keresőt , rengetegen feltették már ugyanezt a kérdést , az esetleges problémák nagy részét is megoldották már , hup.hu vagy ubuntu.hu oldalakon is sok segítség van.
2015. júl. 14. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az Ubuntura azt szokták mondani hogy a "Linux-ok Windows-a".

Az Ubuntu-val elég sok a probléma.Föleg a Unity felülettel ami tele van bugokkal és hibákkal.Az LTS-el is van elég sok probléma.Képes akár egy frissítéstől is elpatkolni.Pár alkalmazást visz a wine.A Linux-ok közül erre a disztró-ra van a legtöbb támogatás(sajnos).

Windows 7 sem rossz.Jobban szeretem mint az Ubuntut.A maga egyszerűsége miatt.Mert ha jól be van állítva akkor nem rossz.

Szerintem kezdetnek tegyél Linux Mint XCFE-et a Windows 7 mellé.Nem fogsz vele annyit szívni mint az Ubuntu-val.(tapasztalat)

2015. júl. 14. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hogy jót is mondjak az ubuntu-ról.Alkalmazások vannak rá.Elő van telepítve a Flash és a Firefox,a Libre Office,Média lejátszó,levelező program,chap program stb. Jobban ki van dolgozva mint a 7.Testre szabható.Nem kapsz vírust.Nem lassul le.
2015. júl. 14. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
mint + xfce úgy látom sokaknak bejön , régebben jelezték is nekem páran a facen , hogy ez volt a legproblémamentesebb rendszer az ismerkedő/kezdő usereknek. Bár én nem használtam és valószínűleg nem is fogom , de egy próbát megér talán a kérdezőnek is:D
2015. júl. 14. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egy kezdőnek talán szerintem mégis az ubuntu a jobb választás (végülis a Mint is azon alapszik), és tényleg nagy a user támogatottság. Én a Mint-et kicsit fapadosnak éreztem, nem igazán tudtam belakni, valószínúleg az akkori tapasztalatlanságom is lehetett ennek az oka.


Már továbbléptem a forrás felé (Debian 8 Jessie) ha megküzd az ember a buktatókkal, nagyon jó kis rendszer tud lenni. Nyilván nem játékra. :)

2015. júl. 14. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

az ubuntu egy nagyon jó rendszer.

a valve által nagyon sok kereskedelmi játék érhető el,dying light,csgo,sanctum 2,borderlands,...

stabilabb és gyorsabb mint a windows.

2015. júl. 14. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Így, több év win és ubi használat után

(munka win, otthon ubi)


Azt kell mondja, ha nagyon buherálni akarod, akkor a linux elég instabil tud lenni, ellenben a win, amit meg nem nagyon tudsz buherálni :)


Ha csak felrakod, kicsit testre-szabod és használod akkor Ubuntu a nyerő szinte minden szempontból, ha Gamer géped van akkor meg Win.


Ubuntu hátránya szerintem hogy kevés a játék ami megy rajta, meg az Adobe programok sem működnek, na meg MS office, ezeknek persze vannak alternatíváik, ingyenesek, de az csak nem ugyan az.


Ha viszont szeretnél mélyebben belenyúlni a rendszerbe, akkor az Ubuntu erre nagyon jó, a Win ilyen szempontból nagyon korlátozott, előnye pedig csak annyi van, ami az Ubuntunak a hátránya, ezt leszámítva a kettő egy szinten van.


u.i.

és persze a megszokás, mikor a WIN-en nevelődött személy, az első napokban vagy hetekben visszakívánja a jól megszokott rendszerét, mert azon kapásból megy minden.

Ha így lenne, ne add fel, max 1 hónap, és az Ubuntu lesz az új legjobb barátod :)

2015. júl. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem mindegyik Linux instabil buheráláskor.Ez az Ubuntu,a Fedorara és többi elöre beállított társaira jellemző.Vannak olyan disztrók amik buherálásra valók.(LFS,Slackware Linux,Arch.)De még az Ubuntu így is jobb mint akármelyik Windows.
2015. júl. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nincs jó véleményem az Ubunturól. Már megbántam, hogy annyi évig nem mertem váltani erről a gusztustalan tákolmányról.

Ha kezdő vagy, akkor inkább a Mintet javaslom. De nem az XFCE-vel, mert az tearing problémákkal küzd sok gépen. Hiába pipálod be, hogy ne legyen. A Cinnamon sem fogyaszt sokat, főleg nem az új. Még 300 mb-ot sem érte el a ram használat, amikor kipróbáltam. A cpu meg nulla.

2015. júl. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!