Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van egy bukkit szerverem és...

Van egy bukkit szerverem és hamachival megy, de hogyan csináljam meg azt hogy ne keljen hozzá hamachi? FONTOS

Figyelt kérdés
küldhettek angol,magyar videókat is!

2015. júl. 14. 19:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Először is el kell intézni a szolgáltatónál hogy fix ip legyen (havonta plusz pénz).

Utána routerben beállítod a szervert és a tűzfalon

2015. júl. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Fix ip???? Nem lehet valahogy simán a routeren belül Port fowardingolni vagy valahogyan így?Tp-link routeren van
2015. júl. 15. 08:35
 3/6 anonim ***** válasza:
Bukkit szervert simán lehetett konfigolni, de mivel ez Markuss Perssonnak nem tetszet, hogy olyan egyszerű jó szervert csinálni, ezért megnehezítette a portforwardot. Most portforwardolni valahogy úgy lehet, hogy a böngészőbe beírsz valami hasonlót: 192.168.0.1 Valami ilyesmi lesz az alapértelmezett hálózati átjáró, te ennek az ip-nek segítségével juthatsz fel a szerverre(elvileg). Ezt az ip-t a cmd "ipconfig" parancsa segítségével tudod megnézni. A szerver ip-t úgy tudod beállítani, hogy felmész a: whatismyip.com (vagy más hasonló saját ip-s cuccokra), kimásolod az ip-d a server.propertiesbe. Elvileg ennyire egyszerű, de az 1.8 megjelenése óta nagyon nehéz bukkit.jar fájlt szerezni, ha meg találsz, nem biztos működik (nekem pl. elindult a start.bat ra, de nem generált le semmit csak futott xD) De nyilván, ha megvan már a szerver, ez nem probléma. Az lesz a megoldás, hogy a saját ip-det (a gép ipjét!) állítod be, és a router beállításainál a portot beállítod pl. 25565-re. Ui: bocs, ha hülyeséget mondtam, én hasonlóképpen csináltam meg az első bukkit szerverem :) Hamachival nagyon könnyű amúgy, én ezért is preferálom, mert úgyis csak egy privát szerverem van... :)
2015. júl. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
[link] itt le tudod tölteni
2015. júl. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért írtam a fix ip-t mert általában dinamikus ami azt jelenti hogy változik

Tegyük fel megy a géped 24/24 -ben

2 óra múlva meg hív a barátod hogy nem tud felmenni

ok -> megváltozott az Ip

2015. júl. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A .jar -t tölsd le

Kérdezd meg a szüleid az internettel kapcsolatban

2015. júl. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!