Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ssd telepítés, hogyan? Adott...

Ssd telepítés, hogyan? Adott egy ssd (Kingston hyperx fury 120gb) a legujabb win 10 buildet szeretném feltenni rá (build 10240) de ez most igazából nem is lényeg.

Figyelt kérdés
az lenne a kérdés hogy egy oldalon elolvastam hogy kell ssd-t telepiteni és ott azt irja amig az ssd-t telepitem minden adattárolot huzzak le vagyis az 500gb-s vinyómat, na és az a lényeg hogy ha felteszem ssdre a win 10-et és vissza bedugom a vinyót amin rajta van a mostani windows amit használok akkor a gép bekapcsolásánál felfogja ismerni mindkét windowst és kérni fogja hogy válasszak?
2015. júl. 17. 10:27
 1/5 A kérdező kommentje:
u.i.:arra gondoltam hogy bedugva hagyom a vinyot elinditom a windows telepitojet leformazom kihuzom bedugom az ssd-t és ugy telepitek.
2015. júl. 17. 10:28
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem szükséges semmit sem kihúzni, mivel 1-nél több lemezed van, még a BIOS/UEFI szinten ki kell választani, melyikről szeretnél rendszert indítani. Ha az adott lemezen nincs indítható op. rendszer, akkor nyilván onnan semmit nem fog indítani, továbbugrik a következőre (ha úgy van beállítva).
2015. júl. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Jó rendben csak azért kérdezem mert a vinyon is van win 8.1 és ha majd az ssd-n fent lesz a win 10 akkor ha bedugom vissza a vinyot akkor majd windowson belul lefogom tudni formazni magát, a winchestert?
2015. júl. 17. 11:42
 4/5 anonim ***** válasza:
Minden további nélkül tudsz formázni olyan lemezeket/partíciókat, amin nem az éppen futó operációs rendszer van. Tehát igen, telepítés után a Win10-ből tudod a régi lemezt formázni.
2015. júl. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ és tényleg egy utolsó kérdés: windows telepitonel amikor elkezdem telepiteni akkor kiválasztom az ssd-t hisz csak az lesz ott és ott kell az uj ra kattintani és alkalmazni és akkor csinal kulon egy 100mb-s particiot a rendszernek vagy elég a továbbra kattintani és kész? mert láttam videot ahol csak kiválasztják és továbbra kattintanak
2015. júl. 17. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!