Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik a jobb a windows 7 és...

Melyik a jobb a windows 7 és azt követő operációs rendszerek közül?

Figyelt kérdés

hallottam már azt is hogy a 8/8.1 a jobb, olvastam azt is hogy a 7, a ti véleményetek érdekelne és örülnék ha írnátok szempontokat hogy miben jobb az egyik a másiknál.

Illetve az is érdekelne, hogy mi a véleményetek a most kikerülő windows 10-ről?



2015. júl. 25. 23:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezt embere válogatja, hogy kinek mi a szimpatikus. Tudod van erre egy szólás-mondás: "Ahány ház, annyi szokás"...


1.: Pl. Apple termékeket azok az emberek vesznek, akik nem értenek a gépekhez, de azt hallották, hogy az megbizható és bár egy kicsit drága, de lehet vele nagyképűsködni... :-)


2.: Szerintem mindegyik operációs rendszer jó volt, akár Windows-ról beszélünk, akár Linux-ról... ...természetesen minegyiknek voltak kisebb hibái, de semmi sem tökéletes!


3.: Nekem speciel a Windows 8.1 jön be, a Windows 10 nem ragadott magával, sőt a sokak által nagyrabecsült Windows 7 sem nyűgözött le eléggé...


Szerintem ki kell próbálnod sok operációs rendszert, mindegyiket használd egy ideig és rájössz melyik az ami pont Neked való!

2015. júl. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
linux jobb. Használtam windows-t, nekem állandóan be**rt. A linuxot jobban lehet nyúzni, jobb a támogatottsága, én is ezt használom, semmi bajom vele. OSX-et nem szeretem, csak nem tetszik, windows-ot pedig állandóan karban kell tartani, hogy ne lassuljon be, törölgetni kell, töredezettség-mentesíteni. Talán a windowsok közül a 10 lesz a legjobb az állandó frissítések miatt, amely már inkább linuxos elvű. Nem a verziókra frissítik, hanem folyamatosan kapni fogja a támogatottságot. Szerintem pár év múlva már driverek sem kellenek neki külön, mert automatikusan fel fogja ismerni. Akkor talán jobb lesz, mint a linux, bár nem vagyok biztos benne.
2015. júl. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A windows 8.1 Teljesen jó...

Rengeteg hibája volt, amit úgynéz ki az utóbbi fél évben sikerült javítaniuk.

A windows 7 már szerintem kissé elavult de ettől függetlenül használható és viszonylag stabil.


A most forgalomba kerülő Windows 10 rendszerrel teljesen meg vagyok elégedve. 1 hete használom az utolsó 10240-es Buuild-et Hibátlanul működik. Rengeteg új, hasznos funkcióval bővült. Köztük kapott "értesítési sávot"... PC esetében ez egy kis szövegbuborék. Amiben meg tudjuk tekinteni mi történt a nap folyamán. Milyen naptárbejegyzéseink voltak, Milyen frissítések települtek, mely alkalmazások futtatásánál lépett fel hiba, vagy figyelmeztet ha valaki ír nekünk Facebookon például... Ugyan hasonló volt a Windows 8.1-ben is de ez csak egy pár másodpercre megjelenő szövegablak volt... Itt viszont egészen addig látható amíg nem megyünk a törlés gombra (Mint Android okostelefonok esetében) Külön megemlítettem mert hasznosnak tartom.

Bár kapott ugyan Start menüt a windows, ami ugyan úgy használható teljes képernyős módban, Nem sok változás történt a 8.1-hez képest, így erre nem is térnék ki. Szerencsére az alkalmazások már nem csak teljes képernyős módban futnak, így bátran használhatjuk ezeket is mint asztali alkalmazást.

A feladatnézet is egy hasznos funkció, aminek köszönhetően egy kattintással átláthatóvá tehetjük az ablakokkal, és programokkal telezsúfolt asztalt, így azonnal tudunk váltani keresgélés nélkül az épp használni kívánt feladatunkra, programunkra.

A fényképnézegető, illetve email kliens alkalmazás is rengeteget fejlődött, teljesen átlátható és jól használható mind kettő.

Ami a rendszer stabilitását illeti. Eddig egyszer kaptam kékhalált. Feltehetően driver inkompatibilitás miatt.

De ezt leszámítva a legtöbb driver ha még nem is érhető el hozzá. Sok 8.1 Driver is futtatható alatta. Tehát én nem aggódtam nagyon a driverek miatt ugyanis az összes fontosabb hardver eseténben sikerült kiküszöbölni a rendszer verziójának eltérését, vagy épp 8.1 driverrel futnak.

Én ajánlom a Windows 10 rendszert. mert még meg sem jelent, de már most működőképesebb mint a Windows 8.1 volt 1 évvel ezelőtt.

2015. júl. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem a windows 8.1 jött be elöte a vista win 7 sose jött be állandóan fagyot és az xp t is utálom. Most várom a in 10 et milyen is lesz ? Bár tetszik ez a windows 8.1 nem bántja a szemem
2015. júl. 28. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A Win10 most a legjobb, legújabb, apró hibák előfordulhatnak még, de már érdemes lehet feltenni, és használni, de ha biztosra akarsz menni, akkor várj vele 1-2 hónapot...
2015. aug. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!