Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Windows 10 2Gb memóriát...

A Windows 10 2Gb memóriát igényel. Ez most azt jelenti, hogy le is foglalja azt, vagy csak annyi a minimum amin futtatni lehet?

Figyelt kérdés
Mert pont 2 giga Ram van a gépemben (elég gyenge) és ha felrakom majd a Windows 10-et akkor tudom is használni a memória miatt?
2015. júl. 26. 07:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Dehogynem, van lehetőség downgrade-elni Windows 7-re a beállításoknál. De ha Windows 7-et használtál ennyi memóriával, és nem volt gond, a 10-nél sem lesz gond ilyen téren nagy valószínűséggel, sőt javulnia kellene egy picit a sebességnek.
2015. júl. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
És a játékok amik eddig a gépen voltak támogatják a Windows 10-et? (bocs a sok kérdésért)
2015. júl. 30. 12:54
 13/16 anonim ***** válasza:
Más tapasztalatát tudom írni ezzel kapcsolatban - a Steames játékok amiket kipróbált (nyilván nem az összeset, de jó párat, a címekre nem emlékszem) mentek gond nélkül. Az hogy a tört játékok kompatibilisek e vele, fogalmam sincsen.
2015. júl. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
vegyél egy vödör vizet
2015. júl. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Na letöltöttem, és minden rendben van! Nagyon jó OP rendszer!
2015. aug. 14. 13:19
 16/16 anonim ***** válasza:

A Windows 10-nek több verziója is van, a 32 bitesnek 1 GB RAM a minimum igénye, a 64 bitesnek 2 GB. 1 GB RAM-al még nem teszteltem, 2 GB-nál is inkább a 32 bites verziót ajánlom. Ez is nagyon kicsi, üresjáraton is elfoglal a rendszer kb. 1-1,2 GB RAM-ot. Viszont kevés RAM-nál alkalmazás indtáskor automatikusan szünetelteti a rendszer a szükségtelen folyamatokat, de legalábbis csökkenti azok erőforrását. Viszont még így is jó esetben a felét tudja használni egy általunk elindított program. Ha egy böngésző nyitva van, már kapásból 1,6 GB RAM le van foglalva.


Amire éppen megfelel egy ilyen gép:

Pár dolgot megnézni az interneten. Egy átlagos weboldal betöltési ideje 10-20 másodperc, egy hírportálé ennek a kétszerese (először a szöveg töltődik, utána a képek, így félig betöltött állapotban már olvasható). Kb. néhány cikket elolvashatunk vele, meg az emailjeinket, erre megfelel. Erősebb gépen viszont ez kb. 1-2 másodperc lenne.

Streaminget és filmet nézni. Meglepő, de nem akadozik vele, legalább is 1080p felbontásig probléma nélkül lejátsza a videókat.

Szöveges dokumentumot, kisebb táblázatokat létre hozni, illetve kezelni. Persze az én készülékemen gépelni nem lehet, inkább csak pötyögni, de ha valaki egy régi asztali gépet vesz hasonló teljesítménnyel, alapvető irodai feladatokra megfelel.

Zenét és webrádiót hallgatni. Mondjuk ehhez fejhallgató vagy külső hangszóró nem árt.


Kb. ennyire lesz jó. Képszerkesztésre alkalmatlan (itt nem a paintet értem, PhotoShop már nem működne rajta). Szintén nem alkalmas játékokra, legfeljebb nagyon régi retro játékok mennek el rajta. Meg semmi komoly feladatra, mint írtam, még a böngészés is kínosan lassú vele, ha valaki erősebb géphez van szokva.


Laptopban még egy ilyen gép ér valamit használtam, de csak akkor, ha jó az akkumulátora. Én nemrég kaptam egy ilyen teljesítményű gépet (2 GB RAM, 1,33 GHz intel atom processzor, 1,83 GHz turbóval). Az enyém 2 az 1-ben laptop, lecsatolható érintős kijelzővel, kb. 4-5 órát bír az akkumulátora. A kompakt mérete miatt tettszik nekem, könnyen magammal vihetem. De fő gépnek alkalmatlan lenne.

2023. okt. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!