Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha windows 8-am vagy windows...

Ha windows 8-am vagy windows 10-em van, akkor hol tudom beállítani, hogy egy windows 7-en futó játék fusson ezeken is?

Figyelt kérdés

Elméletileg win8-ra vagy 10-re gyártott játéknak nem kötelező futnia win7-en. Egy win7-en futó játéknak viszont elméletileg kompatibilisnak kell lennie, és futnia kell win8-on is. Ha mondjuk mégsem fut, akkor ez azért van, mert nincs beállítva? Azaz ahhoz, hogy fusson, mi magunknak be kell állítanunk úgy, hogy kompatibilis legyen, vagy semmit sem kell csinálnunk.


Konkrét példát mondok.


Most win7-em van. És van egy játékom, amit XP-re gyártottak, viszont állítólag kéne futnia win7-en (Vistán is futott).

Viszont nálam most mégsem fut. Ahhoz, hogy fusson, kompatibilissá kell tennem? Próbálkoztam olyasmivel, hogy jobb klikk az ikonra, aztán klikk a kompatibilitásra, ott pedig beállítottam a win7-et. De semmi nem változott, ugyanúgy nem fut. Vajon miért? Rosszul csinálta? Vagy a kompatibilitást nem is kell így beállítani, egyszerűen magától meg ha kompatibilis? Lehet hogy nem is a kompatiblitás a probléma?


2015. júl. 26. 12:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Jobb egérgomb az ikonjára és kompatibilitás. De amúgy anélkül is fut rajta szinte minden játék.
2015. júl. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1


Neked van win8-ad vagy win10-ed? Azon is fut a legtöbb játék?

Csak mert lehet win8-re cserélem a win7-emet, és attól félek, még kevesebb játék/program fog futni rajta.

2015. júl. 26. 12:42
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha jól értem 7-ed van és 7-es kompatibilitást állítottál be, ami nagy hülyeség! A 7-en Xp-t kellett volna beállítani! De nem biztos h menne.
2015. júl. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem egy olyan játékom nem volt, ami win7-en futott, de 8.1-en vagy 10-en nem. XP-s már volt, de emlékeim szerint már XP-n is mókolni kellett, hogy elinduljon.

Ha írsz pár példát, akkor könnyebb dolgod lesz.

2015. júl. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!