Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Win7/8 telepítése közben...

Liptói Tamás kérdése:

Win7/8 telepítése közben miért nem készít a gép egy bizonyos "rendszer számára fenntartott " partíciót?

Figyelt kérdés
Mivel emiatt a partíciónak a hiányában el sem akarja kezdeni a telepítést. Utána kerestem interneten de nem igen találtam hasonló jellegű problémát. A válaszokat előre is köszönöm ! :)

2015. júl. 27. 13:58
 1/6 P.O.C. ***** válasza:

Létező partíciókat nem ír át önkényesen. Talán ha törölnéd előbb, akkor megcsinálná.

Amúgy nekem ilyen gondom még nem volt. Nekem létező partícióra is telepítette.

2015. júl. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A Windows már egy jó ideje rendelkezik a BitLocker technológiával, ami a felhasználók adatainak védelméért felelős, mégpedig úgy, hogy titkosítja a megadott partíciókat, már ha a felhasználó ezt kéri. Ha azt a partíciót titkosítod, amin az operációs rendszer is található, akkor az operációs rendszer indítókódja is titkosításra kerülne (ez az indítókód felelős az operációs rendszer elindításáért, amikor a gépet bekapcsolod), és akkor tönkremenne az egész. A rendszer nem tudna elindulni. Ezért az indítókódot, valamint a BitLocker titkosítás feloldásáért felelős programot egy külön partícióra kell helyezni, hogy az ne legyen titkosítva. Ez a külön partíció az a "rendszer számára fenntartott".
2015. júl. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Akkor készít, ha tök üres vinyót particionálsz vele. Ha másik programmal előre elkészíted a partíciókat, akkor nem csinál.


Ha az első eset áll fenn, és mégse csinálja, akkor hibás lehet a telepítőd.

2015. júl. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amúgy egy merevlemezen 4 elsődleges partíció készíthető. Az operációs rendszernek kell két partíció. Szóval ha van jelenleg 3 partíciód, és a 4.-re menne a Windows, már nem tudja megcsinálni.
2015. júl. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Minden telepítés előtt általában mindent letörlök a vinyókról , de itt az helyzet hogy törlöm új partíciót hozok létre és még akkor sem csinálja meg ezt a partíciót és nem enged telepíteni... a windows meg pendrive-ról megy.
2015. júl. 27. 16:17
 6/6 A kérdező kommentje:
"Nem sikerült sem új rendszerpartíciót létrehozni , sem a meglévőt megtalálni. További információt a telepítő naplófájljaiban talál".
2015. júl. 27. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!