Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mennyire hitelesek/megbízhatóa...

Mennyire hitelesek/megbízhatóak az androidos készülékekre letölthető ingyenes vérnyomásmérők?

Figyelt kérdés
2015. júl. 27. 19:45
 1/7 Neuhauser László ***** válasza:
Semennyire
2015. júl. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Eléggé konzervatív,vagy mondhatjuk így is:maradi vagyok telefon téren,jó nekem a hagyományos is.Mivel vérnyomásproblémáim vannak,kollegám kihasználta ezt,és az orrom alá dugta a szupertelefonját,hogy ugyan már nézzem meg,mennyi a vérnyomásom.Szót fogadtam neki,és eléggé horribilis értéket kaptam,mondhatni,lesápadtam.Első dolgom volt háziorvoshoz szaladni,de nem volt probléma.Válaszodból az adódik,hogy egy durva tréfa áldozata lettem,de sebaj,jön még kutyára kamion.
2015. júl. 28. 14:37
 3/7 Neuhauser László ***** válasza:

Kifejtem akkor:

A telefonoknak sem a kamerája, sem a képernyője, se semmilyen része nem képes érzékelni a nyomáskülönbséget, főleg nem az ujjadban lévőt :)

Vérnyomást mérni telefonnal?

Max ha derékszíjjal oda szorítod a csuklódhoz vagy a felkarodhoz de akkor is milyen alkatrészel érzékelné a nyomáskülönbséget? :)

2015. júl. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Neuhauser László ***** válasza:

Bár igaz, néhány csúcstelefon rendelkezik pulzusmérővel, ezek nem tudom milyen elven működnek, jóllehet, az ujjban lévő vér által okozott nyomáskülönbséget mérik fel, és érzékelik, de kétlem, hogy az "ütemen" kívül a nyomást magát is meghatároznák, hogy mekkora

Illetve mi van akkor, ha az ujjadat éppen hogy hozzá nyomod, vagy mondjuk ha szó szerint orééseled?

Más és más nagyságú nyomás keletkezik, ezért nem hiteles egy alkalmazás sem amely ezek ERŐSSÉGÉT "hivatott" kimutatni

2015. júl. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Pulzust tudsz mérni telefonnal, vaku és kamera segítségével, de az is elég pontatlan. Vérnyomást nem lehet mérni velük.
2015. júl. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
nagyjából sejtem hogy hogyan működik egy egyszerű mezei vérnyomásmérő.azt viszont nem tudtam,hogy az okostelefonok még nem tudnak ilyet.Van benne valami,hogy lehet sumákolni az ujjad nyomásával,de mégis bedőltem,hiszen egyes telók(egyáltalán telefon már az ilyen???)retinaszkennerrel,ujjlenyomatolvasóval rendelkeznek.Gondoltam,egy alap vérnyomásmérés meg sem kottyan neki.
2015. júl. 29. 15:50
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez olyan dolog, hogy az éjjellátó infra aplikációt is le lehet tölteni, de ha a telefon kamerája nincs felszreelve ilyen érzékelővel akkor nem fog látni sötétben. Amire pedig alapjáraton képes a telefon azt az aplikációt gyárilag is beleteszik.
2021. máj. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!