Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Helyzet a következő: Van egy...

Dani12345a kérdése:

Helyzet a következő: Van egy Lenovo z50-75 laptom, amire windowst akarok telepíteni (freedos-os). Hogyan tudok belépni a bios-ba?

Figyelt kérdés
Nyomkodtam mindent amikor el inditottam: F1, F2, F12, Del, de egyikel se tudtam belépni. Valaki segítsen.

2015. júl. 28. 08:13
 1/7 Brenya ***** válasza:
FN+F2 vagy FN+F12
2015. júl. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem lenovo van, az F2 a Setup (bios). De mivel egy üres géped van (alkatrészeken kívül semmi nincs benne) így lehet nincs fent az ami ahhoz kell hogy elinduljon. Először telepíts egy windows-t lemezről
2015. júl. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

#2 Istenem... Minek írsz, de komolyan?

Kérdező: Induláskor is kiírja általában, de a használati utasításban garantáltan benne van, (kiguglizni meg valszeg 1 perc).

2015. júl. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Drone007 ***** válasza:

#2 a bios nem OS-függő


Indításkor, ha bejön az első szöveges képernyő (általában kiírja milyen billentyűvel tudsz belépni a biosba), nyomj egy Pause-t (van hozzá gomb a billentyűzeten valahol a Scroll Lock és a Print Screen mellett), az megállítja a futást, és el tudod olvasni mit ír.

Ha semmivel nem tudsz a Biosba lépni, akkor lehet hogy sérült a rendszer (bill, alaplap, bios flash...), célszerű szervízbe vinni.


Egyébként OS telepítéséhez nem kell belépni a Bios-ba.


Support: [link]

2015. júl. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan ez a laptopom van és az F2 a bios (úgy van hogy Setup, a 2-es jól mondta), az F11 nem tudom mi, az F12 meg az, amikor kiválasztod hogy miről induljon (pendrive,cd, hdd).

A BIOS-ba meg hiába mész bele, ott semmi sincs. Be tudod állíttani az időt, hogy mi legyen az első amiről bootoljon és kb ennyiben ki is merült. Nem olyan mint asztali PC-n.

2015. júl. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, de amiket fel soroltatok egyikkel se működött( azóta már minden jó)
2015. júl. 29. 09:57
 7/7 RenegadePS válasza:
100%

Az áram csatlakozó mellet van egy kicsi kör, az a direkt bios gomb.

Kikapcsolt állapotban megnyomod egy ceruza hegyével és voila. :)

Kézzel nem lehet benyomni.

2016. febr. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!