Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a véleményetek a Windows...

MaleGhost kérdése:

Mi a véleményetek a Windows 10-ről?

Figyelt kérdés

Igazából az érdekelne,hogy megéri-e letölteni.Nekem win 8.1 van és ingyen letölthetném rá a 10-et. Az érdekelne,hogy megéri-e? Kérlek ne azok írjanak,akik szerint az új dolog feltétlenül jobb,mint a régi.

Ha bugos,akkor mennyire? Ha vacak,akkor miért? Észrevételeket és értelmes válaszokat várok. A válaszokat előre is köszönöm!



2015. aug. 1. 11:57
 1/9 anonim ***** válasza:

megéri

kb 8 éves gépen ugyan olyan gyors mint a win7

és először frissítsd, majd ha muszáj rakd újra formázással

így nem lesz gond az aktiválással

2015. aug. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ha viszont lefrissítem,akkor a személyes dolgaim(programok,játékok, stb...) elvesznek,vagy minden megmarad?
2015. aug. 1. 12:16
 3/9 anonim ***** válasza:
Kiválaszthatod, hogy mi maradjon meg.
2015. aug. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Bugokkal hányadán áll a rendszer? Nagyon bugos,vagy egész jó?
2015. aug. 1. 12:23
 5/9 kszk2 ***** válasza:

Én többet vártam tőle.

Az ikonok szerintem kifejezetten bénára sikerültek.

Ha van egy jól beállított win8-ad ne frissíts (Még most)

Néhol fura grafikai hibákkal találkozok (Opera böngészőben) és némelyik áruházi alkalmazás leáll, más buggal még nem nagyon találkoztam.

2015. aug. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%

Bemásolom ide az egyik válaszomat, amelyet a tömérdek mennyiségben feltett Windows 10-re vonatkozó kérdések egyikére tettem:


"

Nos végigolvastam a válaszaitokat, és leírnám a tapasztalataimat a 2-3 napos használat után a Windows 10-ről... :-)


1.: Feltelepítés után: megnyerő kinézet, a Windows 8.1-hez hasonló beállítási rendszer. Bár egyes esetekben pl. az Edge böngésző-ben a kezdőlap beállítása már olyan egyszerű, hogy nehéz... :-)


2.: Egy 200 GiB-es partícióra telepítettem, mostanra eljutottam oda, hogy letöltögettem a gyakran használt programokat, és elkezdtem feltelepíteni, még maradt 100 GiB... ...de a programok telepítése még sokáig eltart majd... ...eddig semmi baj nem történt.


3.: Sokan nyavajognak itt, hogy fél éve még nem volt magyar, nos hála istennek, én az összes rendszeremet angolul használom... :-) ...ergo nem zavar!


4.: Én láttam a fél évvel ezelőttit is, meg a mostanit is. Annyira jelentős változás nem ment végbe, mint ahogy ítt írjátok. De várható volt, hogy a Microsoft kitesz majd magáért, ha tényleg igaz a hír, miszerint ez az utolsó Windows... :-)


5.: Én egyetlenegy operációs rendszerre sem mondom, hogy szar, mert mindegyiknek voltak hiányosságai, de mindnek voltak nagyon jó tulajdonságaik. Rám például jellemző, hogy azok a rendszerek tetszettek, amiket mások rossznak tartottak... :-) Pl. nekem kifejezetten tetszett annó a Windows Millennium, de a VISTA is... ...ha jól beállítottuk, nagyon jó kis rendszerek voltak! Viszont a mindenki által nagyrabecsült Windows 7 nem jött be annyira, amennyire áradoztak róla... :-)


Tehát nincs rossz operációs rendszer, csak türelmetlen és unatkozó emberek! :-)


Hamarosan meg megyek Linux-ba, mert azért az sem kutya!


Egyedül a MacOS az, ami egy kib@.s*zott nagy átverés, de a sok majom sznobb had higgye, hogy az a legkirályabb! Az emberekre különben is jellemző, hogy ami ingyen van az szar... :-)


Szerintem meg nem! :-)

"


Még csak annyit tennék mindehhez hozzá, hogy én semmiféle problémát nem tapasztaltam, a felület is letisztult, bár néha mintha nagyon eldugtak volna bizonyos beállításokat, de megszokás kérdése...


Arra meg, hogy bizonyos embereknek nem jön be, csak azt tudom mondani, hogy: "az ember egy olyan különleges állatfajta, amelynek semmi sem jó úgy ahogy van..." :-)


Nekem ez is jó így ahogy van! :-)

2015. aug. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Nálam a wifi kapcsolattal lett megoldhatatlan probléma, ráadásul a chrome nem futott és eltávolítani sem tudtam, ezért visszaálltam 8.1-re (szerencsére 1 hónapig van ilyen opció). Kicsit sajnálom, mert nagyon megtetszett, hogy a gépházban minden beállítást pillanatok alatt meg lehet találni. Szóval 1 próbát megér, hátha neked nem lesz ilyen gondod.
2015. aug. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem szerencsére van otthon egy kisebb teljesítményű tesztgépem (4GB DDR2, Pentium DCore E5500 2,8 Ghz, 80 GB IDE HDD), úgyhogy arra fel is raktam és azon kísérletezgetek.


A feltelepítés után az első néhány frissítésig és újraindításig kissé vacakol a rendszer: akadozott, belassult, nem működött a Win 10 Áruház, 1-1 programot nem volt hajlandó kitörölni több újraindítás útán sem stb.

De ezek végül megoldódtak.

Most jelenleg nagyon jól megy a rendszer, nem akadozik, gyorsan reagál mindenre, előtte a Win 7-tel nem ment ilyen zökkenőmentesen.


Viszont nagyon hiányoznak a minialkalmazások. Főleg a Shutdown és az Aida64 kijelzője, ami kiírta, hogy mi hány fokos stb.


Egy picit aggódok a Win Update miatt, mert csak elhalasztani lehet a frissítésseket. Mi van, ha egy szép napon elkezd visítozni, mint a Win7 (egy rendszer javítás után), hogy nem jogtiszta a szoftver?


Apropó nincs lehetőség Windows helyreállító-lemez készítésére.


Nincs Windows élményindex.


ÉS nem találom hol lehet beállítani, hogy legalább az ablakok felső kerete ne hófehér legyen. (Ha valaki tudja hogyan kell, írjá mán le legyen szíves, megköszönném!)


Összességében mégis elégedett vagyok a rendszerrel. Nagyon hasznos dolog ez az offline térkép, amit rá lehet rakni. Tetszenek az újítások, bár egy részükkel még nem vagyok kibékülve.

2015. aug. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8-asnak: Winaero Tweaker

kipróbáltam és mükszik, de előtte javaslok egy biztonsági mentést

2015. aug. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!