Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért kapcsol ki a számítógépe...

Miért kapcsol ki a számítógépem? (többi lent)

Figyelt kérdés

Nem rég elkezdtem játszani a Rocksmith c. játékot...annak, aki nem ismerné: olyan, mint a Guitar Hero, tehát a géphez a "line in" bemenetbe be ven dugva a gitárom (sima jack-es megoldással, mert eredeti kábel, amilyen a játékhoz kéne, nincs - az USB-s) és így lehet dalokat megtanulni játszani. A problémám az, hogy akárhányszor futtatom a játékot, egy idő után fogja magát a gépem és a játék közben valamikor kikapcsol. Semmi más programnál nem történt még ilyen, csak ennél a játéknál. Van, hogy nem is mindig tudom azonnal visszakapcsolni, hanem kell várnom pár percet, míg reagál a bekapcsoló gombra. Túlmelegszik a gitár miatt? Vagy mi lehet a probléma? Mert például játékon kívül szoktam úgy dalokat felvenni, hogy a gitár rá van csatlakoztatva a géphez, de annál még sosem fordult elő ez a kikapcsolási probléma, bármeddig is gitároztam.

Valamint lehet ebből valami komolyabb probléma, ha tovább fogok játszani? Türelmes ember vagyok, szóval nem gond, ha egyszer-kétszer kikapcsol a gép a játék közben, de amennyiben ebből baj lehet, akkor inkább nem futtatom.

Előre is köszi a válaszokat!


A gépem adatai, amennyiben ez fontos lehet:

Intel Core 2 Duo CPU E670 @ 2.66GHz 2.67GHz

4,00 RAM

Windows 7, 64-bites rendszer



2015. aug. 1. 22:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Hibás tápegység szokott ilyen tünetet produkálni. Érdemes cserélni, mielőtt még elpukkan, és esetleg magával visz valami alkatrészt.
2015. aug. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha csak ennél a játéknál csinálja, akkor nem hiszem, hogy a táp lenne. Szoktál játszani más nagy erőforrásigényű játékkal is? Túlmelegedési gond is lehet vagy csak szoftverhiba is.
2015. aug. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Szerintem a tulhevult !
2015. aug. 6. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem szükséges a kérdezőt félretájékoztatni, túlmelegedés esetén vagy lefagy, vagy újraindul. Kizárt, hogy lekapcsoljon, olyat kizárólag hibás táp okozhat.
2015. aug. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

amiket játszottam a gépen, azok: assassin's creed, need for speed, call of duty...ilyenek

a gépem általában egész nap be van kapcsolva, kb reggel 9-től éjjel 2-ig, de tényleg sosem kapcsol ki, csak e játék közben...

szóval akkor most táp? vagy túlmelegedés?

ha elviszem esetleg szervizbe, ott megtudják nézni a tápegységet? vagy van valami más módja, amiből rájöhetnék, hogy biztos az a rossz?

2015. aug. 6. 23:35
 6/8 anonim ***** válasza:

Van táp tesztelő, ha elviszed a szervizbe, ott meg tudják nézni. Nem is muszáj az egész gépet, elég csak a tápot.

Viszont az a tény, hogy csak e játék közben csinálja ezt, azt mutatja, hogy valószínűleg valami más van a háttérben, nem a táp. Megpróbálhatnád az USB-s kábellel. Vagy egy másik hangkártyát nem nagy dolog beletenni és azzal megpróbálni, olcsó is, ha venni kell. Egyébként hangkártyád van vagy integrált chipes?

Egyébként baj nem valószínű, hogy lesz belőle, bár ha tényleg a táp lenne a gond, akkor azért előfordulhat ez-az. Illetve a leállások okozhatnak szoftveres gondokat, a windows nem áll majd talpra, gyógyítgatni kell, fájlrendszer hiba, ilyesmi. Vagy csak a temp fájlok felszaporodása.

Meg nem tudom hogy van ez a gitárral, lehet azon kellene változtatni valamit. Az erősítőbe be van dugva vagy hogy megy bele a gépbe?

2015. aug. 7. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio hangkártyám van, a gitár pedig ilyen kábellel van hozzákötve a géphez, az egyik fele bele van dugva a gitárba, a másik fele pedig a hangkártya line in részébe

[link]

2015. aug. 8. 17:03
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy legalább egy passzív hangerőállítót be kellene még iktatni vagy egy aktív erősítőt (csillapítót), mert túl alacsony vagy magas a jelszint a hangkártyának, ami kijön a gitárból. De csak tipp, nem hiszem, hogy számítana, mert a hangkártyában is van szabályozó, meg nem hinném, hogy ettől kiakadna a windows.
2015. aug. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!