Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért van ugyanarról a hálózat...

Miért van ugyanarról a hálózatrol hogy egyik gépen van virus másikon nincs?

Figyelt kérdés

az asztali gépen állandoan vannak ilyen hülye ads reklám virusok meg ilyen felugro ablakok amiket sehogy se tudok leszedni.. a rendzert nemrég húztam újra, de mindig visszatérnek, és azt vettem észre mintha a chromeval együtt jönne le. telepitettem egy régebbi chrome verziót, azon szinte alig vagy semmi virus nem volt. csak ugye azzal meg az a baj hogy nemfutnak olyan bővitmények és a rendszer is azt kéri hogy régi chrome verziót használok frissitsem.

a másik, meg hogy a kis netbook gépemen, még virusirtó sincs minden szinte ugyanúgy van mint új állapotába, és semmi virus se felugro ablak, minden gyors.

van még egy laptop, azon is ugyan az a probléma mint az elöbb emlitett asztali géppel.. csak úgy jönnek nyomják magukat ezerrel ezek az átkozott virusok. Lehet olyan hogy memoriába megmaradjon vagy esetleg hálózaton? mert azt is megfigyeltem hogy rendszer ujra húzásánál is hogy friss minden, már ott is szép lassan jönnek, először 1-2 kisebb.. aztán idővel meg már használhatatlan


2015. aug. 5. 10:25
 1/2 Mr. V. ***** válasza:

A rendszer újratelepítgetés értelmetlen és időigényes. Jó esetben 1 rendszer minimum 2-3, átlagban 4-5 évet is megél, amire belassul.

A vírusok nem maguktól jönnek, hanem mert olyan oldalakat nyitsz meg, rossz helyről töltesz le.

Pl. chrome-t kizárólag a google chrome oldaláról szabad, lehetőleg offline telepítőt, majd telepítés során a "szponzor részeket" (toolbar, search, asztali értesítő, ...) mind tiltani kell.

A chrome eleve egy kiforratlan dolog, a firefox sokkal stabilabb, vagy az opera és kevésbé is támadják.


Hogy ne szedj össze sok hülyeséget, pár alapdolgot tisztázni kell.


Online filmeket, videókat alap flash playerrel lehet lejátszani, amelyik oldal a saját lejátszóját akarja telepíteni, vagy DivX weblejátszót hozzá, az maga a reklám-vírus.


Ha egyéb programokat töltesz le és az nem rar vagy zip kiterjesztésű, hanem exe és túl rövid (pl. maga a program, amire szükséged van és írja az oldalon 20MB, neked meg csak 1-et tölt le), akkor az egy "letöltő" program, ami néhány esetben valóban letölti a kívánt programot (rengeteg reklám mellett), de van, amelyik csak vírust tölt le és beépül a windows indulásába.

Letöltéseknél pl. mindig a legkisebb "download" feliratot kell keresni és nem azt, ami nagy és villog össze-vissza.


Tehát ha van egy működőképes géped és nem töltesz le rá semmit, csak használod, kicsi az esélye, hogy az általad felsoroltak történjenek.


Havi szinten 3-5 kisebb reklám és hasonló a böngészés során (átlinkelt oldalak miatt) érkezhet a gépre.

Először AdwCleaner programmal érdemes törölni (kb 2 perc), majd a Combofix programmal egy mélyebb vizsgálatot csinálni (5-10 perc). E 2 program után megszűnnek a reklámok, kiszedik a chrome-beépülők (pluginok) közül is a vírusokat.

Mindkét program megtalálható a google keresővel. Ingyenesek, nem kell telepíteni.

2015. aug. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

ahha.

hát, félreértés neessék, nemszoktam azért mindenféle oldalra menni meg töltögetni, tényleg csak az alap oldalakat nyitom meg, meg egyből lejön az ha ismeretlen, tehát nagyon vigyázok, és úgy mondom hogy friss rendszerrel volt ez, hogy ilyen alap oldalakat néztem, meg 1-2 ilyen szükséges megbizhato programot töltöttem.. de semmi több, és máris következő bekapcsolásnál széplassan jelentek meg ezek a hülyeségek. tehát úgy hogy nem mentem olyan oldalra. A Firefoxal csak annyi a hátrány, oké persze stabil böngésző, csak lasabb is. a chrome gyors jóesetbe ha nem lennének ilyen blokkoló reklámok simán egyből betölt mindent gyorsan, meg azért ahogy észrevettem inditási sebességbe is van különbség a 2 böngésző között, ha rámegyek a firefoxra látni hogy tölti a programot meg még behozza az oldalt jó pár másodperc, mig összeáll és használható lesz, a chrome meg azonnal bejön. de a firefoxot azt fel is telepitem majd, csak fura lesz kicsit mert elszoktam tőle, hogy teljesen más a kezelőfelülete is meg a menüpontok.

2015. aug. 5. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!