Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van 8 giga memória a gépemben,...

Kszk2 kérdése:

Van 8 giga memória a gépemben, kikapcsolhatom a virtuális memóriát?

Figyelt kérdés
Windows 10-em van.

2015. aug. 6. 00:16
 1/9 fersk ***** válasza:

Kicsi a merevlemezed vagy valami spéci tesztprogram azt mutatja, hogy lassul a géped néhány század másodperccel? :)

Egyébként nyugodtan kikapcsolhatod, ha nem használsz komoly CAD vagy videóvágó programokat.

2015. aug. 6. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Oké.

Amúgy kicsi a merevlemezem (120 giga de én hülye minden vackot atta telepítettem XD)

2015. aug. 6. 09:44
 3/9 anonim ***** válasza:

Már találkoztam olyan játékkal, ami igényelte a virtuális memóriát. Komolyabb programok meg kifejezetten arra épülnek, Photoshop, Cad, stb... tehát szerintem ne kapcsoljad ki, inkább csökkentsed a méretét. Kézzel állítsál be neki 1024-2048-ig értéket és akkor 1024 megabyte-nál nem fog többet foglalni, ha nincs használva.


Ezzel két legyet ütsz egy csapásra, minden program el fog indulni és kevés helyet foglal a lemezen.


Ha SSD-t használsz, akkor pedig kifejezetten célszerű nem tele tolni a lemezt, hanem szabadon kell hagyni a lemez méretének 10%-át, de legalább 5Gigabyte-ot, hogy ne lassuljon be.


Néhány programot telepítsél át hagyományos winyóra.

2015. aug. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Közben megoldtam.

Átpakoltam az összes vackot a D-re (1 Terráa vinyó)

És visszaraktam automatikusra.

2015. aug. 6. 12:08
 5/9 A kérdező kommentje:
*1 Terrás vinyó
2015. aug. 6. 12:08
 6/9 SP4C3 ***** válasza:

Inkább kapcsold ki, 8GB bőven elég, és csak elenyésző mennyiségű program használja, amiket lehet helyettesíteni alternatívákkal, ha éppen kell mondjuk egy akármilyen photoshop. 8Gb már elég kellene, hogy legyen.


Vagy ha maradsz a virtuális memóriahasználatnál, akkor azt ne a rendszermeghajtón tárold és ne legyen nagyobb 1.5GB-nál.

2015. aug. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem van egy használhatóbb ötletem.


Az 1 terrás vinyót használd elsődlegesként. Particionáld meg, mondjuk úgy, hogy lesz belőle 300 GB-os (erre megy majd a Windows) a maradék meg a többi. Plusz lesz egy harmadik meghajtód is. Az lesz a 120 GB-os. Így már lesz elég hely mindenre.

2015. aug. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 SP4C3 ***** válasza:
Valószínűleg SSD-je van, azért nem a terás vinyót használja system disk-nek...
2015. aug. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen SSD-m van.

Rendeltem még 8 giga ramot úgyhogy összesen 16 lesz. na így már kikapcsolhatom a virtuális memóriát? :-)


Amúgy ha kell valamelyik alkalmazásnak a virtuális memória csinálok egy ramdisk-et és beállítom arra.

2015. aug. 9. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!