Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » FL Studio vagy Ableton Live?

FL Studio vagy Ableton Live?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szerintetek melyik a jobb program, nektek melyik jött be jobban, az FL Studio 12, vagy az Ableton Live 9? Indokokat is, és hogy melyiknek mi az előnye-hátránya, esetleg egyéb véleményeket is írhattok...


Előre is köszi!


2015. aug. 6. 02:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Ableton Live 9. Számomra ez sokkal átláthatóbb mint az Fl és szerintem könnyebb is. De mindenki mást szeret. Próbáld ki mindkettőt! :)
2015. szept. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Oké, köszi szépen, kipróbálom az Abletont is!
2015. szept. 6. 12:50
 3/3 Fakecrash válasza:

Mindkettőhö volt szerencsém. Jelenleg Ableton 9-et használom, viszont kicsit lassabb vele a meló. Fl studiobol ha teheted (véleményem szerint) használd a 11-es verziót (nekem sokkal kézenfekvőbb volt, a 12-es inkább design, viszont átalakíthatóbb és személyreszabhatóbb, de lényegében mindkét verzióval mindent meg tudsz csinálni.)


Az FL studióban a "pattern" jellegű módszer miatt véleményem szerint könnyebben tudsz groove-okat csinálni (de mindenképpen sokkal gyorsabban), az Abletonban ez kicsit lassabb. (Instruments/Drum Rack lényegében olyan mint a pattern funkció az FL-ben, viszont lassabb vele a meló.) Próbáld ki mindkettőt, nem feltétlen kell egy programmal dolgoznod, dolgozhatsz többel is. Mindkettőben más dolog jobb, például Abletonban nagyon szeretem a "warp" funkciót. Iszonyatosan szépen lehet vele tempóra állítani az akapellákat.

2015. okt. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!