Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Kissé provokatív lesz a...

Kissé provokatív lesz a kérdésem, de úgy érzem hogy ez a dolog magától nem menne: Hogy legyek "kocka"?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy asztalos vagyok mert régen a középsuli helyett ezt választottam kényszer hatására. A szüleim nem engedték, hogy az informatika irányába tekintgessek.


De azt hiszem, hogy az irány amelyet választottam elhivatottságot igényel. Ez az irány a Mérnökinformatikus. Azt hiszem ehhez nem elég beülni majd az Egyetemre, kell valami vagy valaki aki megtanítaná az alapokat. Mivel nem vagyok egy kocka. De tetszik az elgondolás, hogy számítógépes munkát végezzek.


Na már most ha valaki nem kocka az hogy kezdjen neki?

Találjon a környéken egy kockát, aki segít neki?

Gondolom így megy, nem száll az emberbe a tudás magától, hogy mit hogy kell.


2015. aug. 6. 20:36
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Én olyan módot választottam a dolgok megismerésére, amit nem ajánlok. Elkezdtem különféle programokkal, rendszerekkel, és a működésükkel kísérletezgetni a saját gépemen. Ennek eredménye az lett, hogy rengetegszer elcsesztem már, de már tudom melyik hiba hol mire vonatkozik, és meg tudom csinálni, ha kell. A hardveres dolgokat meg akkor tapasztaltam meg, amikor új gépet/gépeket akartam magamnak összerakni.
2015. aug. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
De amúgy ettől még nem kell rögtön kockának lenned. :D
2015. aug. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Interneten fellelhető forrásokból meg lehet tanulni mindent. Az, hogy hol kellen elkezdened, attól függ, hogy mit tudsz és mi érdekel, mivel szeretnél foglalkozni.

Alapozásként ajánlom Richard Buckland előadásait, valamint a Harvard CS50 kurzusát.

Mindkettő megtalálható Youtube-on.

2015. aug. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Én múltkor egy programot se tudtam letölteni mert folyton kiírta, hogy error. :'DD


Ez a hátránya annak, ha informatika órán egy 80 éves nő a tanárod, aki az tse tudja hogy kell bekapcsolni a gépet. A nyakába sózta az informatika tanítást az igazgató. :D


Most ott vagyok, hogy nem tudom hogy kezdjek neki.

Ezért érdeklődök, hogy aki keni vágja a PC-s témát az honnan tanulta.

2015. aug. 6. 20:43
 5/23 A kérdező kommentje:

Azt elmondanátok, hogy a Mérnökinformatikus az mit csinál? A PC-n végzi a dolgokat, programoz, meg telepít meg ilyenek? De nem hiszem, ezt a programozó csinálja nem?


De a mérnök az mit is csinál pontosan?

2015. aug. 6. 20:44
 6/23 anonim ***** válasza:

Olvasd el.

[link]

2015. aug. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Most te komolyan nem tudod mit tanulsz , vagy hogy mi az a Mérnökinformatikus szak? Olvass sok fórumot , nézz hozzászólásokat meg stb.
2015. aug. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Szívesen megnéznék egyet munka közben, hogy mire vállalkoznék. :)
2015. aug. 6. 20:48
 9/23 anonim ***** válasza:
Egyébként ha nem tudod, hogy mit csinál a mérnökinformatikus, akkor honnan tudod, hogy érdekel?
2015. aug. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Geeket használd, a kocka inkább a gamerek. (A tényleg gamer)

Egyetemhez kell érettségi, utána meg felvételizni.

Infó szakokon nem az infó nehéz hanem a matek...

Deriválni még oké, egy ló is tud, de integrálni már nehezebb. S amikor 1 képletben több a betű mint a szám, ott kezdődik a nehézség.

Amúgy kb. minden mérnök tud manapság programozni.

Mérnökinfós inkább hardverközeli.

A szakról mindent megtudhatsz ha használod a googlet.

Az alapok meg amik kellenek : jó matek alapok, közepes felhasználói tudás. Programozás alapjait átnézheted. Azonban az elejéről kezdenek mindent.

2015. aug. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!