Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » USB-ről szeretnék windowst...

USB-ről szeretnék windowst telepíteni, de van egy kis gond. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Az alaplapom nem támogatja az USB-ről bootolást. Letöltöttem az EasyBCD nevű programot, de nekem WIN10 van fent, és azt nem írja ott, ahol az oprendszert kell kiválasztani, csak WIN8-at ír. Hogy állítsam be? Vagy tegyem fel a WIN7-et és úgy a 10-et?

2015. aug. 8. 11:46
 1/7 anonim ***** válasza:

" Az alaplapom nem támogatja az USB-ről bootolást."

Ez azt jelenti, hogy NEM tudsz USB-ről Windowst telepíteni, kizáró tényező. Nincs is olyan program, amitől ezt a gép "hirtelen megtanulná@. Esetleg nézd meg, ha nem a legfrisebb BIOS-t használod, hogy van-e olyan újabb verzió, aminek az egyik new feature-je az USB-boot. De ennek is a nullához konvergál az esélye. DVD-ről nem lehet telepíteni??

2015. aug. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt olvastam, hogy ezzel a programmal megoldható. csak nincs benne a Windows 10, és így nem akarom feltenni, mert nem tudom, hogy okozna-e gondot a gépemnek.
2015. aug. 8. 12:27
 3/7 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy egy mai alaplap(10 évnél nem régebbi) nem támogatja az Usb bootolást....rosszul van formázva vagy rossz példányt töltöttél le.
2015. aug. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor megnézek pár dolgot.
2015. aug. 8. 12:43
 5/7 anonim ***** válasza:

Nos, bevallom, ezt a programot nem ismertem (meg is jegyzem).

Ami a problémádat illeti, gondolom majd egy későbbi verzióban lesz win10 támogatottság is, most még nincs, úgy néz ki. Rakd fel a 7/8-at onnan aztán lehet frissíteni 10-re.

2015. aug. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Most mrgnéztem ismét a BIOS-ban. Bootolásnál csak a HDD és a DVD meghajó volt felsorolva, pedig a pendrive be van téve a gépbe. Néztem a Boot sorrendet, ott USB-t nem találtam, csak "Removable" opciót. Az a Pendrive lenne? (Bocsi ha hülyeséget mondok, de a BIOS-hot sosem értettem :S
2015. aug. 8. 12:51
 7/7 anonim ***** válasza:

" Olyan nincs, hogy egy mai alaplap(10 évnél nem régebbi) nem támogatja az Usb bootolást....rosszul van formázva vagy rossz példányt töltöttél le."

De, van ráadásul saját példa. Barátom megkért, hogy a Core2Duo alapú gépére telepítsem a win8-at pendriveról (eredetileg egy notebookra jöttem win8-at telepíteni, de ha már ott voltam, üssünk két legyet, amúgy is igencsak ráfért a dolog). Ott derült ki, hogy nem megy az alaplapnak a pendrive-ról bootolás (azt hiszem vmi gigabyte lap volt).

2015. aug. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!