Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 7 32bit RAM korlát...

Windows 7 32bit RAM korlát kilövése?

Figyelt kérdés

Jelenleg 6gb RAM van a gépemben de csak 4-et érzékel. Azt olvastam hogy a 32bitesek 4gb-ig kezelik, de pár oldalon láttam hogyha kicsit átszerkesztjük a kernel fájlt, ki lehet ütni a RAM lockot, és a 4giga helyett akár a 8-at is tudja kezelni.

Leírást is találtam róla, de nem merek belekezdeni.

Tapasztalatok,vélemények erről a módszerről? Nem szeretném feleslegesen újratelepíteni.. Persze a jó véleményeknél is meg van ennek az esélye, de ha tudom hogy valószínűleg sikerül bátrabban állok neki :D



2015. aug. 8. 14:31
 1/9 P.O.C. ***** válasza:
100%
Csak kamu. Elérheted vele, hogy többet írjon ki, de azt nem hogy ki is használja.
2015. aug. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg lehetséges lenne, mert amíg volt 32 bites szerver Windows, addig azok is tudtak akár 64 GB memóriát kezelni (Server Datacenter és Server Enterprise kiadások esetében).

A korlátozás csupán szoftveres gát, a Windows kernelben lévő fizikai címkiterjesztés 4 GB-ra van korlátozva. Ennek az oka az, hogy sok 32 bites driver nem működik a 64 bites pointerekkel.


bővebb olvasnivaló:

[link]

[link]


De nem éri meg a mai modern PC-ken 32 bites kiadást használni, mert a 64 bites Windows jobban ki tudja használni a (64 bites) processzort és több biztonsági funkció is csak abban működik.

2015. aug. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tudom hogy jobba megérné a 64-es, de sajna jelenleg nem állok úgy anyagilag, hogy több tízezret adhassak proci és alaplapcseréért, így valami alternatív megoldás kell :D
2015. aug. 8. 15:35
 4/9 anonim ***** válasza:
A jelenlegi gépeden is fog működni a 64 bites, nem kell semmilyen új alkatrész, ha 64 bites a processzorod
2015. aug. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 P.O.C. ***** válasza:
100%

Így van. Az AMD már nagyon régóta támogatja a 64-bitet. Gyakorlatilag 2003 óta az Socket 754 -es foglalattal. Utána 1-2 évig volt néhány Sempron proci ami nem támogatta, de utána már azok is.

Az Intel később kezdte támogatni a 64-bitet, de ott is már LGA775 -ös procik durván 90% -a támogatja. Azóta meg már teljesen alap dolog ott is.

2015. aug. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Tényleg! Erre hogy nem gondoltam.


Dell optiplex 780-as gép akkor gondolom támogatja a 64bitet (intel core 2 duo e7500 2.93ghz).

2015. aug. 8. 18:07
 7/9 P.O.C. ***** válasza:
100%

Igen, simán!


[link]


"Instruction Set: 64-bit"

2015. aug. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Akkor újradobom 64 bittel :D

És a 64 bit lassítaná a gépet jobban mint a 32? vagy pont ellenkezőleg?

2015. aug. 8. 21:52
 9/9 P.O.C. ***** válasza:
Nem lesz se gyorsabb se lassabb, de kezelni fogja a RAM -odat.
2015. aug. 9. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!