Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Kalóz szoftverek használatának...

Kalóz szoftverek használatának vannak valamilyen hátrányi? És büntetik? Pl ilyenekre gondolok: Windows, wise care és office netről leszedett kulcsokkal aktiválni.

Figyelt kérdés
2015. aug. 10. 22:23
 1/8 anonim ***** válasza:
vannak és ha kiderül igen
2015. aug. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Amarok Tonrar ***** válasza:

Ha rossz verziót töltesz le, tele lehet biztonsági réssel, vagy akár előretelepített nyalánkságokkal, amik instabilitást, vagy bejárást biztosítanak az adataidhoz.

Természetesen büntetik, de egy átlag felhasználó ritkán kerül bajba vele. Elsődlegesen nem magánembereket keres a rendőrség, akiknek illegálisan szerzett operációs rendszerük van. Persze ha csinálsz mellé mást is, akkor ha kiderül, plusznak számít, de nem jó értelemben. Inkább azon aggódj, hogy ki hogyan nyúlt bele abba, amit letöltöttél.

2015. aug. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A fentiek miatt illő legalább tiszta biztonsági szoftvereket telepíteni. Legalább a vírusirtó és hasonló legyen megbízható forrásból. Ingyenesek között is vannak jók.
2015. aug. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Baszhatod a védelmi szoftvert, ha te magad telepítesz ilyen veszélyes dolgokat. Olyan ez, mint a szex, ott sem nyújt 100%-os védelmet semmi sem, ráadásul ha felelőtlen vagy, akkor tovább romlanak az esélyeid. Ezekre a biztonsági szoftverekre úgy kell gondolni, hogyha azt ígéri a gyártó, hogy pl. 300-féle sebezhetőséggel szemben véd, akkor a 301.-el szemben már nem fog. Hiába hangoztatom mindig, hogy a felhasználó adatainál a mai világban nincs értékesebb dolog (jó, most ne enterprise szinten gondolkozzunk). Minden olyan dolog, amit nem a hivatalos, megbízható forrásából szerzel be, veszélyesnek tekintendő, elvégre a terjesztő fél ki tudja, mit csinált vele. Mintha mondjuk használt bugyit vennél, ki tudja, az előző viselője nem-e hagyott rajta fertőzést. És ezek a fertőzések szépen ellopják a teljes életedet, a bankszámládhoz való hozzáférés adatait, utána azt csinálnak velük, amit nem szégyellnek. Vagy kihasználják ezeket az információkat rólad, vagy jó pénzért eladják, vagy ki tudja, mit csinálnak vele.


Másrészről ha szoftvert lopsz, az olyan, mintha nem fizetnéd ki a parkolási díjat, nem fizetnéd ki az áramot, vizet. Ezzel másoknak okozol kárt, hiszen ahogyan az áramot, vizet elő kell állítani, a parkolót karban kell tartani, a szoftverhez is ugyanúgy biztosítani kell a frissítéseket, ami kemény szellemi munka más emberek részéről. Épp ezért mondom azt, hogyha már megfizetni nem tudod/akarod a szoftver árát, akkor inkább használj ingyenes alternatívát (pl. Windows helyett mondjuk KUbuntu, Microsoft Office helyett LibreOffice), de akkor se kalózkodj. Ezek az ingyenes alternatívák ugyanolyan biztonságosak, mint a fizetős társaik, és abban is biztos lehetsz, hogy nem tartalmaznak semmi olyan kártékony dolgot, amit a kalózváltozatok.


Le lehet pontozni.

2015. aug. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4-es! Mindenben egy véleményen vagyok veled, csupán azt írtam, hogy legalább... S nem azt, hogy ezek használatával már védve van.

Egyébként vírusos szoftvert legális helyről is be lehet szerezni. Pl. számítógépes újságok mellékletéről. Ingyenes is, ellenőrzöttnek is mondják, aztán pár számmal később pici kis eldugott Bocsika, majd vigyázunk.

2015. aug. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"számítógépes újságok mellékletéről"

És ez a szoftver gyártónak a hivatalos forrása? Hát nem hiszem, vagyis ki tudja, hogy az újság szerkesztője mit rakott bele (akarva-akaratlanul).


Persze a gyártó hivatalos szervereit is feltörhetik, volt már rá példa, de azért törekednek arra, hogy ez ne történhessen meg.

2015. aug. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem írtam hivatalosat, csak legálisat.

A kalózkodás hajnalán pl. az ember megvette az ember a CHIP magazint, amelynek a CD-je tele volt kipróbálásra való, meg ingyenes szoftverekkel. Ez még a telefonmodemes korszak. Serial adatbázisok meg úgy terjedtek, mint a tifusz.

2015. aug. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 r-era válasza:

4-esnek: Halkan mondom, az otthoni felhasználók háromnegyede, de inkább négyötöde torrentről leszedett szoftvert használ. Legyen az akár Win10, akár Office2013, akár Photoshop.Ne hasonlítsd össze a parkolási díjjal, buszbérlettel, stb., mert marhára nem ugyanaz. Süket duma, hogy "a kalózkodás miatt drágábbak a CD-k DVD-k BD-k, és a szoftverek. Frászt. Kifizetem én a jogdíjakat, egyéb költségeket sokszorosan azzal, hogy veszek olykor egy-egy pendrive-ot, memóriakártyát. 15 éve használok torrentről leszedett oprendszereket, office-t, stb., kártevők ezek miatt nem támadtak meg egyszer sem, ellenben a leszedett malware és vírusvédő kiszűrt százhúszezer ilyen-olyan támadást. Nincsenek erkölcsi aggályaim mindaddig, amíg a szoftvercégek és a politikusok 98%-a nem lop szemérmetlenül sokat.

TOR-ral pedig -akár-szemétkedhetNÉK is, de nem teszem, átlagos felhasználó vagyok, nem cyberbűnöző. Vegyél oprendszert és office professionalt 200 ezerért, és írd ki az ajtódra, hogy te milyen törvénytisztelő polgár vagy. Feltételezem, még közlekedési szabálysétésed sem volt.

2015. szept. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!