Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Segítség AntiX?

Segítség AntiX?

Figyelt kérdés

Azt hiszem nagy fába vágtam a fejszémet, mikor felraktam az AntiX-ot. Pedig szeretek fát vágni...

Az eddig használt Linuxok egyszerűek voltak, (Ubuntu, Lubuntu, LXLE) de itt nem találok semmit.


Valaki tudna egy alapvető magyar tutoriallal szolgálni?

Programtlepítés??? Hogyan kell? Itt nincs szoftverközpont, terminal parancsokhoz nem igazán értek, ahol leírják magyarul ott sem értem az egész lényegét...

Honnan tudom, hogy mit szeretnék telepíteni?


Ha esetleg valaki egy példával tudna szolgálni, akkor egy Google Chrome-ot elmondaná hogyan telepítsek?


Megvan pendrájvon, Gdeb csomegkezelővel telepítettem, de SEHOL nem találom az indítására szükséges ikont.


Ha terminalból akarok telepíteni, hogy találom meg az általam kigonodlt programot? Honnan tudom mi a terminalból telepítendő neve?

Hogyan tudom elindítani,mert az úgynevezett "start" menüben nem találom az ikont...


Nem is tudom mit írjak, mert nagyon összezavart ez a rendszer. Most aztán nagyon megijesztett a Linux, hogy ilyen nehéz megérteni...

Hiába olvastam el a Linuxos parancsokat, hiába írták le magyarul, nagyon nem értem...


Anélkül, hogy elhordana bárki mocskos windowsonak tudna segíteni rajtam? Nagyon szomorú vagyok, azt hittem megtudok oldani mindent...

Még próbálkozom, kutakodom... Remélem magamtól is sikerül elérnem valamit.


Minden Linux ilyen bonyolult lesz?

pl: Arch? Ennél tudom, hogy a telepítés karakteres, de ahhoz lehet találni útmutatót és configot. Állítólag pedig utána lehet rá telepíteni akármilyen Shellt (Shell? igaz? A keretrendszerre gondolok, mint a KDE vagy Gnome)



2015. aug. 11. 15:08
 1/5 A kérdező kommentje:

Még ikonokat sem tudok kirakni az asztalra.

Élve elásom magamat. :,(

2015. aug. 11. 15:12
 2/5 A kérdező kommentje:
A böngésző telepítése sikerült, csak egy kis idő kellett. hogy a rendszer felfogja, hogy ilyen is került rá.
2015. aug. 11. 15:35
 3/5 A kérdező kommentje:

Tudok telepíteni terminálból...

Azt hittem hülye vagyok...

Nem értem. Telepítés után a frissítés ment csak. Semmi sudo nem ment. Most érdekes módon telepít.



Linuxoknál alap beállítás, hogy telepítést követően 5 órán át SEMMI nem működik.

Eddig akármilyen Linuxot próbáltam, telepítés után tele volt hibákkal, hiába frissítem...

2015. aug. 11. 20:36
 4/5 anonim ***** válasza:
2015. aug. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ugyan ezt találtam.

De nem velem volt a hiba, valamiért nem működtek a parancsok.

Természetesen ezekből sem értek mindent.:(

2015. aug. 12. 00:03

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!