Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha kiveszem az asztali gépből...

Ha kiveszem az asztali gépből a winchesteremet, és átrakom egy másikba, akkor a második gépen, az én windows-om lesz, az arra telepített programjaimmal?

Figyelt kérdés

2015. aug. 11. 16:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha a Windows-od az átrakott winchesteren van, akkor igen.
2015. aug. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
hol lenne máshol? A C meghajtón van.
2015. aug. 11. 16:34
 3/7 kszk2 ***** válasza:
Kivéve ha mondjuk az egyik gép UEFI-s a másik BIOS-os...
2015. aug. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
37%

Nem.

A Windows fizetős program, és a licence egy adott gépre szól, (vagy többre, de arra, amelyikre installálod. Ha akármelyik gépben működne, akkor önmaguk ellensége lennének.


Erre az Ubuntu nagyon alkalmas, az ingyenes és az is marad, és a honlapjukról simán letöltheted, amiben kell a közösségük tanácsot is ad.


Így akár olyan gépet is fel lehet éleszteni, amit csak flppyval lehetne telepíteni, mert régen az volt. (pl. win95)



Ha hasznos választ adtam, dobj(atok) meg egy zöld pacsival! :)

2015. aug. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Gondolom, az első válaszoló viccelni akart, mert tényleg nem valami jól fogalmaztad meg a kérdést.

A Windows és a programok nyilván rajta lesznek azon a winchesteren, amin eredetileg is rajta vannak, csak a másik gépen nem fog működni. Rosszabb esetben még az eredetin sem, és én ilyen kísérletezgetések előt az adataimat mindenképpen elmenteném, nehogy kellemetlen meglepetés érjen, ez amúgy is fontos dolog.

2015. aug. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#1 vagyok


Nem akartam viccelni, csak nem volt egyértelmű, hogy a rendszervinyót veszi ki. Lehet, hogy neki egyértelmű, de láttam itt már olyan fogalmatlan kérdezőket, hogy inkább leírtam ezt a fontos körülményt a hozzászólásomban.


Azt még hozzátenném, hogy persze újratelepítéskor a másik gépen már trükközni kell az aktiválással.


Amúgy ha a rendszer feláll, és a megfelelő driverek cseréje is megtörténik, a programok egyáltalán nem kizárt, hogy működni fognak.

2015. aug. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 lali51 ***** válasza:
Igen ha ugyan olyan alaplap meg processzor van a másik gépben is legfeljebb kiírja hogy a windows nem eredeti.
2015. aug. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!