Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ezt hogyan lehetne Game...

Ezt hogyan lehetne Game Makerben megoldani? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Gondolom aki játszott már mario-féle játékkal, az tudja, hogy általában minden ilyen ,,mászkálós'' játéknál tudunk kissebbet és nagyobbat is ugrani. Ez a legtöbb játéknál úgy van megoldva, hogy ha éppen csak lenyomjuk az ugrás gombot akkor kissebbet, ha kicsit hosszabb ideig nyomjuk akkor pedig nagyobbat ugrik a karakterünk. Az én kérdésem csak annyi lenne, hogy ezt hogyan lehetne megoldani a Game Maker nevezetű programban?

2015. aug. 13. 08:53
 1/4 CspCsj ***** válasza:

Gyorsan rákeresve ezt találtam, talán segít valamennyit:

[link]

2015. aug. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! Sokat segítettél!

Megy a zöld kéz! :)

2015. aug. 15. 22:45
 3/4 István Koppány válasza:

Hát ez a gravitáció parancsa amit én használok mindig:

if place_free (x,y+1) then gravity=0.5

else {gravity=0}

if vspeed>12 then {vspeed=0}


bocs lehet hogy nem jó rég használtam ezt a parancsot csak próbáltam felidézni xD meg ezt a parancsot a step eventbe rakják úgy tudom a játékosnál.

és ha a "fel" nyíllal ugrik például és berakunk egy olyat up released úgy tudom ez az hogyha elengedjük az up-ot hogy akkor menjen le vissza. én valahogy így csináltam, de nem tom nekem mindig véletlen módon jött ki az, hogy hosszan nyomom és nagyobbat ugrik :)

2015. aug. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, bár az első válaszoló már megválaszolta a kérdést, de a tiéd is segített, szóval köszi :)
2015. aug. 26. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!