Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » PHOTOSHOP-ismerők! Pls help!...

PHOTOSHOP-ismerők! Pls help! __>>__ 1. ) LOGÓT-BETŰLOGÓT hogy tudok csinálni? __+__ 2. ) AUTOMATIZÁLÁSSAL a kreált logót hogy kell rárakni a képeimre?

Figyelt kérdés

Hogy értsétek is mit akarok végeredménynek, íme néhány LINK. Vmi hasonlóra gtam.

>> [link]

>> [link]


1.) Konkrétan szöveget szeretnék létrehozni egy -- a szöveg háttereként szolgáló -- vmilyen alakú és színű, beállított átlátszóságú, alakzatban. A szöveg legalább 2-3 soros lenne változó betűméretben. Ez lenne a LOGÓ.

2.) Ezt a logót akarom álló és fekvő méretű fotókra rábiggyeszteni a jobb vagy bal alsó sarokba. (Nem egy darab fotóról beszélek.)


1x már elmagyarázták nekem, csak baromi régen. Úgy emléxem, kell 1-1 alkönyvtár, ahová a logózásra váró álló és fekvő fotók vannak, és kell egy, ahová a kész fotók kerülnek. Ennyi... a többire sajna már nem emléxem, sőt, ami még nagyobb gáz, hogy a PhotoShop (7.0.1. CE) egy régebbi verziója van meg nekem. És még csak segíteni se tud senki, mert a környékemen mindenki sütyő ehhez.


Segítsetek nekem és instruáljatok, mit csináljak! Akár MSN-en, Skype-on, akár itt!


Előre is kösz mindenkinek!


2010. márc. 9. 02:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Többféleképpen is létre tudod hozni ezt a logót, akár betűként, akár képként.

Legegyszerűbb módja, ha készítesz photoshop-ban egy áttetsző layerrel egy képet, amire a szöveget is elkészíted, majd elmented, s ezt a tetszőleges képekre helyezed!

Kicsit másabb megoldás, a JAlbum, ami a kész képet / szöveget automatikusan tetszőleges számú képre (akár több ezer) helyezi. Előnye: nem kell egyesével szerkesztgetni, így a photoshop ennél a funkciónál megbukik!

2010. márc. 9. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Na jó, oké, de hogyan?

Én nem ismerem annyira a PhotoShopot. Eddig mindössze színkorrekciós munkát végeztem vele, másra nem használtam, mert magát a dolgokat benne nem ismerem. Suliban Corel-t használtunk, de e progi használatáról szó sem esett. Ezért kérem, hogy vki instruáljon, akinek segédletével be tudnám gyakorolni, mit hogyan csináljak benne, mert nagyon kéne, s egyszer most már rá kell erre szánnom magamat, hogy megtanuljam a hogyant meg a mikéntet, és minél előbb, annál jobb!


A JAlbumról meg még annyit sem hallottam, mint a PhotoShopról.

2010. márc. 9. 11:22
 3/3 A kérdező kommentje:
Ennyire lehetetlent kérek???
2010. márc. 11. 05:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!