Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Orca (linux) szövegfelolvasó...

Orca (linux) szövegfelolvasó programmal hogyan lehet szöveget felolvastatni, egész dokumentumot? Már próbálkozom egy ideje, de nem sikerült.

Figyelt kérdés

Az ezen az oldalon található információk alapján próbáltam elindítani a szövegfelolvasást, de nem sikerült: [link]

A folyamatát le tudnátok írni, hogy hogy kell felolvastatni szöveget orcával?

Ubuntu 14.04-em van.


Köszönöm!



2015. aug. 15. 10:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem erre nem az orca, hanem a festival való.

festival --tts szoveg.txt

2015. aug. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi, hogy írtál! Az orca egy felolvasó program, ami magyarul is viszonylag jól olvas fel. (Azért lehetne jobb is.) Amit javasoltál, kipróbáltam, de angolul olvasott fel és betűzve, de nem tudom, hogy lehet-e beállítani valamit, hogy magyarul olvasson fel és folyékonyan?!
2015. aug. 16. 13:02
 3/7 anonim ***** válasza:

én egyszer véletlen bekapcsoltam az orcat,és felolvasott mindent,amire rávittem az egeret.

egy régebbi verzióba meg telepítésnél kapcsoltam be,és felolvasta a teljes telepítést,amitől röhögőgörcsöt kaptam. :D

2015. aug. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen, azt nekem is megcsinálja, hogy ha ráviszem valamire az egeret, akkor mondja, hogy "ablak", vagy "üres" (space) :-). De a szöveget nem bírom felolvastatni a programmal.

Régebben már próbáltam, akkor sikerült egy bekezdést felolvastatni, de egész szöveget nem.

Mit csináljak szerintetek?

2015. aug. 16. 15:03
 5/7 anonim ***** válasza:
próbáld meg,hogy kijelölöd a szöveget,és a kijelölt részre viszed az egeret.
2015. aug. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Na most kipróbáltam így, működik. Tegnap is így csináltam, akkor nem olvasta ily módon. Ki érti ezt? :-) (Én nem.)


Köszi!


De azért majd még írok, ha van valami...

2015. aug. 16. 15:16
 7/7 anonim ***** válasza:
ok :)
2015. aug. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!