Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a velemenyetek a windows10-...

Mi a velemenyetek a windows10-röl, tapasztalataitok?

Figyelt kérdés

Kerem laikusoknak is erthetö nyelven, mert nem igazan ismerem a szamitogepes szakszavakat. (Telepiteseket...stb is mas csinalja, en csak hasznalom a gepet.)


Gyorsabb-e, jobb-e, miert jobb...stb, mint a korabbiak, pl. Windows 7.



2015. aug. 17. 11:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Gyorsaságban nem gyorsabb a 7-8 nál.

Tele van hibákkal.Gondolok itt nem működő keresőre,start menüre,wifi illetve hálókártya problémákra,nem kompatibilis programok is előfordulnak,a gép függvényében fellépő hardverhibák.Átlag felhasználóknak MÉG nem ajánlott maradj a legstabilabb win7-nél.Jövőre talán a sok javítócsomag hatására jobb lesz.

Semmivel sem jobb a hetesnél inkább úgy jellemezném hogy egy win7 és 8 összegyúrt keveréke sok gyerekbetegséggel.

2015. aug. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Gépfüggő. Az egyik gépemen sokkal jobb a másikon sokkal rosszabb mint a 8.1
2015. aug. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A Windows 7-től mindenképp jobb. Az már nem mérce, az egy elavult rendszer.

Hogy jó e mint rendszer a 10? Hát nem igazán. Bevallom kezdetben elég jól bejött nálam. Igazán tetszett az új tálca és a start menü is. Az ikonok viszont nem igazán tetszettek. Szerintem azok inkább egy régebbi, Windows 98-ra hasonlítanak. De nem is az ikonnokkal voltak bajok. Azt cseréltem egyszerűen. Ilyenre: [link]

A gondok nálam azok voltak, hogy az Edge kivételével minden böngésző tönkre ment. Értsd úgy, hogy az egyiknél a flash videókat nem lehetett full screenbe tenni (Chrome) vagy csak hibásan tele reklámmal, felugró ablakokkal az ADblock mellett persze (Mozzila). Még meg is békültem volna a dologgal mert nem rossz az új Edge böngészűjük, de aztán elkezdet a rendszer szintű buggzódás. Először csak a GTA V nem indult el. Csak órákig töltött… Majd randrom fagyogatások, lassúlások és további hibák jöttek elő…

Sajnálom mert igen jó rendszer lenne. Én úgy gondolom még várni kellene vele. Legalább egy sevice pack szerű frissítésig, hadd stabilizálodjon még.

Keringenek a felhasználok között olyan tévhitek, hogy az új Windows kémkedik, ha azt használják akkor nem lesz magán életük. Ami történetesen igaz, de csak részben. Az igaz, hogy minden alkalmazás hozzá férhet a kamerához, helyhez, mikrofonhoz és a Windows sok mindent jegyettel és kűldd tovább a Microsoftnak, de ez csak a felhasználói élmény fokozása miatt van. Az android az alakalmazások terén már nagyon rég így működik. De akit zavarnának ezek, az nyugodtan kikapcsolhatja a Gépház/adatvédelem résznél. Egyszerűen csak ki kell a pipákat venni mindenhonnan. Hallottam olyat is, hogy nem kapcsolható ki a Windows UPdate és a Defender. Ez sem igaz. A helyi szolgáltatásokban, vagy az MSconfigban ugyanúgy le lehet tíltani a frissítéseket. Mint minden más Windowsban. Én már évek ótta így csinálom. A defendert valóban nem lehet csak úgy letíltani, de ahhoz letőlthető egy kis reg fájl ami elvégzi a letíltását. Akár magyar forrásból (dritywindows) is letölthető.

Ami még érdkes dolog, hogy a directx 12-ről nem igazán találtam semmit. Mármint a rendszerben benne van, de az előzetes hírek szerint az én videókátyám, architektúrája miatt támogatni kellene, ezzel ellentétben sem a GPU-Z sem az Aida64 nem írta, hogy az lenne. Csak a dxdiag-ban volt benne, de ott szokás szerint csak annál a résznél ahol maga a rendszer directx verzióját írta ki.

Mindent összevette én nem bánom, hogy visszatettem a 8.1-et. Abból is az Industry Pro verziót. Ez egy igazán jó rendszer. Megvagyok vele elégedve.

Érdekesség még, hogy én követem a híreket mindig és még a megjelenése előtt azt olvastam, hogy egy nyomokban debian alapú rendszeren dolgozik a Microsoft. Megjelenés után pedig olyat olvastam valahol, hogy a WIN 10 frissítési rendszere lett debian alapú, hogy gyorsabb legyen. Valóban gyorsabb, de hogy mennyi igazság alapja van azt nem tudom. Ez lehet csak pletyka.

2015. aug. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek egyet hogy a w7 egy régi rendszer lenne és hogy az nem alap.Inkább úgy fogalmaznék hogy a w8 egy újra csomagolt w7 kezdetben elcseszve mint a win10 és helyrehozva a 8.1-ben.Gyakorlatilag az XP után gyökeresen átírt Wista alapjain fekszik a mai winfos rendszerek összessége,és lesz idő amikor a w8-8.1 stabilabb,kezelhetőbb....lesz mint a w7.

Vagy úgy jár mint a Wista hogy a w10 miatt csak egy rövid életű köztes oprendszer lesz.

2015. aug. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Tévedsz. A Win7 építkezik a Vistából. A Windows 7 gyakorlatilag egy érintőképernyőket is kezelő, jobb SSD használtattal és directx 11-el rendelkező Vista service pack 3. Még a driver model sem változott. A Windows 8-8.1 lett újra írva.

" A Windows 7-tel ellentétben, amely a Windows-sorozat egy továbbfejlesztett, átgondolt darabja volt (egy javított Vista), a Windows 8 gyakorlatilag az alapoktól újra lett tervezve."

A Windows 8-8.1 már most stabilabb és gyorsabb a Windows 7-tól. A gyorsaság és az erőforrás kezelés már a legelső Windows 8 kiadásban is érezhető, tapasztalható volt. Azótta pedig nagyon sokat frissítették és a 8.1-el kitolták a támogatási időt is. Ez nem lesz köztes rendszer. A Vistának sem kellett volna annak lennie. A Vista bukásának a birka társadalom tudhatóbe. Ami részben az MS hibája is mert nagyon sokat fejlesztették és egyeduralkodóvá vált a Windows XP abban az időben. Ez persze azt okozta, hogy a gépeket sem fejlesztegették. Miért is tették volna. Volt egy teszt amit az MS csinált. Ez arról szólt, hogy fogtak egy vistát átnevezték, részben változtattak az ui-n, majd leültettek embereket, hogy próbálják ki milyen az új Windows. Ellettek ragadtatva a rendszertől... A Vista akkor már megvolt bélyegezve. Az MS pedig gyorsan kiadta a következő Windows-t, a hetet. A régi géppekkel való, kompatibilitás már nem volt fontos mert időközben kikoptak, draktak bele még több csicsát (aeros tálca, startmenü, ablakok) és voalá. A Windows 7 vette át az XP szerepét mert az milyen jó is…

2015. aug. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Közben utánna jártam a Windows update-nek is.

"A frissítés nem debián rendszerű, nem is lehetne, hiszen a debián teljesen másként épül fel, ott csomagokat kell kezelni. Annyiban persze hajaz a debiánra, hogy az újabb verziókat frissítésként lehet telepíteni. A frissítések terjesztését meg p2p rendszerrel oldják meg az eddigi szerveralapú helyett."

2015. aug. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2015. aug. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :)
2015. aug. 18. 21:13
 9/9 anonim ***** válasza:
Minimum fél év kell még, amíg működőképes lesz. A problémám még az vele, hogy alapból buta felhasználóknak készült.
2015. aug. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!