Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A renderelés hosszútávon káros?

A renderelés hosszútávon káros?

Figyelt kérdés
Kommentáros játék végigjátszások szerkesztése nyers felvett videóból, szerkesztett avagy renderelt állagba, tesz-e hosszútávon kárt a ramokban vagy CPU-ban hogy naponta többször is izzasztva vannak? Illetve a nyers felvétel is adja az ívet a winchestereknek ahova éppen kerül? Kicsit paranoiás kérdés de nagyon is érdekel, mivel akarja a gyász gyászoltatni a csóri hárdvereket. (I7, 8GB RAM, 1,5T HDD).

2015. aug. 19. 04:18
 1/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

pontos tipusok kelenenek


ha a gephaz rendesen szelozik vagyis nem melegszik semmi

ha a tap minosegi vagyis stabli feszultseget ad es stabilan ellasa a hardvereket


akkor hoszutavon se lehet gond


ha nem fagy a rendszer, nem all le gep, nem kekhalalozik stb.


ha laptoprol van szonott eselyes hogy tonkre megy de nem a cpu meg a gpu meg a ram hanem a kornyezo hardverek, mivel maga a cpu gpu laptopokban nagyon jol birja melegedest, ram meg alltalaban legjobban kap levegot

talan hdd sinyli meg elsonek leginkabb egy laptopban

2015. aug. 19. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is csak megerősíthetem:


Jó szellőzésre és a hőfokokra figyelj. A gyártó által ajánlott üzemi hőmérsékletet (illetve ha alattit) tudod tartani és van mögötte egy stabil tápegység nem lesz semmi baja.

2015. aug. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Lajos54 ***** válasza:

A számítógépnek az a dolga, hogy dolgozzon. Egy jól felépített gépnél ilyesmi nem okozhat gondot. Maximum a merevlemez mechanikája kopik valamivel hamarabb az erős igénybevétel miatt (sok írás-olvasás), de tulajdonképpen ez is az átlag életkorba simán belefér. Mire észrevehetően csökkenne bármely alkatrésznek a teljesítménye, arra normál esetben úgyis teljesen elavul a gép.

Azért egy számítógép nem teljesen olyan, mint mondjuk egy smirgli, amit minél többet használsz annál hamarabb elkopik.

2015. aug. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, egy PC-ről van szó. Asszem egy Chieftec 650w táp, ha nem akkor Codegen, de inkább Chief. Meg egy GTX 750 2GB videómemmel, ő is halálsoron van a hobbi miatt.
2015. aug. 19. 13:22
 5/6 anonim ***** válasza:

hogy érted hogy halálsoron?

a processzorokat pont arra tervezik,hogy bizonyos ideig hozza a teljesítményét,mivel ez is mint minden,egy idő után elfárad.

én 2 évente cserélem a fő alkatrészeket,így sose tapasztaltam a gépen ilyen halálközeli teljesítmény csökkenést. :)

2015. aug. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát nekem csak egyszer volt egy tápcserém, de inkább felhagyok ezzel a videó témával, mert nem erősségem a renderelésre való várás. Halálsoron úgy, hogy az is izzad rendesen.
2015. aug. 22. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!