Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A toon boom studioval ha...

A toon boom studioval ha készítek egy animációt az mitől akadozhat?

Figyelt kérdés
2015. aug. 22. 23:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Alacsony fps vagy túl nagy fájlméret.
2015. aug. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 tabaki ***** válasza:
Esetleg túl nagy FPS, vagy nagy képfelbontás tömörítetlen formátummal.
2015. aug. 23. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nagyon kezdő vagyok. Valaki elmagyarázná, hogy akkor mit csináljak? Azt sem tudom, mi az az FPS meg a többi.

Annyi lenne a lényeg, hogy nagy, szép képet adjon, HD minőséget és ne akadozzon.

2015. aug. 23. 10:52
 4/9 A kérdező kommentje:
Amúgy lehet túl nagy fájlméret. Próbaképp csináltam egy 4 másodperces videót, ami 3,89 MB lett.
2015. aug. 23. 10:54
 5/9 anonim ***** válasza:
Valamilyen tömörített formátumban kell menteni, ha nem értesz hozzá, általában vannak preset formátumok, mindennel előre beálltva. Mondjuk ez az első dolog, amit megtanul az ember, ha digitális filmmel foglalkozik, úgyhogy nem árt utánanézni.
2015. aug. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Mentésnél ennyit tudok csak beállítani:

[link]

[link]

[link]

2015. aug. 23. 11:28
 7/9 tabaki ***** válasza:
100%

FPS = Frame Per Second, vagyis a másodpercenkénti képkockaszám. A beállított 24-es érték a hagyományos mozinak megfelelő, tehát a folyamatos mozgás érzetéhez szükséges minimum. A számolás egyszerűsítése érdekében a számítógépen szokás 25 kockára is állítani, gyors mozgások szép megjelenítésére esetleg 30-ra. Hétköznapi vetítéshez ennél nagyobbat már nemigen érdemes beállítani.

Tömörítéskor a program nem véletlenül kérdez rá a minőségre, jó tömörítést ugyanis csak minőségromlás árán lehet elérni. A tökéletes videó mérete tehát hatalmas lesz, így nagyobb adatsebesség kéne a beolvasására, mint amit a merevlemez biztosítani tud, ezért nem lesz folyamatos a vetítés. Egy átlagos minőségű tömörített videó esetén a tárból sokkal kevesebb adatot kell kiolvasni. Igaz, hogy cserébe minden képkockát ki kell bontani a vetítéshez, viszont az már nem igényel mechanikai mozgást, mert a memóriában zajlik, tehát sokkal gyorsabban végrehajtható. Egyébként ugyanezen ok miatt feltételezem, hogy SDD-ről vetítve nem szaggatna a videód.


Azt javaslom, hogy legyen egy tökéletes minőségben renderelt stúdióváltozatod a további munkához, meg legyen egy megalkuvóbb másolatod a bemutatás kedvéért.

2015. aug. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. De akkor most mit csináljak, hogy ne akadozzon? Mit kéne hogyan vagy mire átállítanom? Ha lehet, úgy magyarázzátok, ahogy még egy fa is megértené, mert körülbelül annak a szintjén vagyok ebben a témában.
2015. aug. 23. 17:41
 9/9 tabaki ***** válasza:

Rontsd le a minőséget. Mivel én nem használom ezt a programot, nem a frankót fogom megmondani, hanem azt, hogy én mivel kísérleteznék. A harmadik linkelt képernyőd alapján:


Compression Type (tömörítés-típus): Tömöríteni az adatok sokféle elrendezésével lehet, ezek az erényeikben különbözhetnek: Az egyik kisebbre tömörít, a másik gyorsabban kibontható, a harmadik esetleg jobban vigyáz a képminőségre, stb. Kísérletezz több fajta beállításával.


Depth (színmélység): Ha a videódon nincs sok finom színátmenet, megpróbálhatod kevesebb színre állítani.


Quality (minőség): Húzd lejjebb a csúszkát Bestről legalább Hightra, de ha a látvány engedi, mehet lejjebb is.


Az sem törvényszerű, hogy AVI formátumot használj, kipróbálhatod a többit is, nyilván van a lehetőségek közt eleve tömörített is, mondjuk MP4, XVid, MOV. Ha az animációdat a neten is közzétennéd, arra is érdemes figyelned, hogy az adott hely milyen formátumokat fogad. A YouTube például:

[link]


A teendők meghatározása tehát egy sokváltozós képlet, amelyben magadnak kell a számodra kielégítő értékeket megtalálnod. Ez első alkalommal sok kísérletezgetéssel járhat, de a továbbiakban már ezeket a beállításokat alkalmazhatod.

2015. aug. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!