Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A System nevezetű feladat...

A System nevezetű feladat miért eszi a RAMot? Esetleg valahogy ki lehet kapcsolni?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy mikor pl jáccok, vagy Officet használok egy idő után elkezd szagattni az egértől kezdve az ablakanimációig minden. És ekkor néztem meg a feladatkezelőben, hogy a System használja a 8gb Ram felét.

Utánanéztem miez (NTOSKRNL.exe fájl), de szerintem ennek nem kellene így mennie. Most win 10-et használok , win7 és win8/8.1 -en nem volt ilyen. Mi lehet a probléma.


2015. aug. 23. 17:28
 1/6 A kérdező kommentje:
Az esetleges helyesírásomért elnézést.
2015. aug. 23. 17:29
 2/6 anonim ***** válasza:

[link]


" is responsible for various system services such as hardware virtualization, process and memory management, thus making it a fundamental part of the system. It contains the cache manager, the executive, the kernel, the security reference monitor, the memory manager, and the scheduler"


Lényegében az a fő rendszerfolyamat, leállítani nem tudod (vagy ha igen, akkor összeomlik a Windows és újraindul). Az más kérdés, hogy miért használ annyi ramot.

2015. aug. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem lenne gond vele ha nem 4-4,5 gb ramot enne, de igy tulajdonképpen óránként kell újraindítani hogy tudjam használni.
2015. aug. 23. 17:35
 4/6 anonim ***** válasza:
valami jó vírus?
2015. aug. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Teljesen normális működés. A Windows a szabad memória nagy részét gyorsítótárnak használja, ami korábban nem jelent meg a feladatok között, de úgy néz ki innentől a Systemhez tartozik. Nem kell semmit csinálni, automatikusan vissza fogja adni ha más programnak memóriára van szüksége.
2015. aug. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy vírus lesz, mondjuk lefuttatam vírusírtást külső merevlemezről és nem talált semmit.

Lehet h tényleg gyorsítótár?

Köszönöm eddigi válaszokat.

2015. aug. 23. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!