Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows XP Serial jaimat,...

Windows XP Serial jaimat, amik a gépekre vannak matricázva, milyen telepítőhöz tudom használni?

Figyelt kérdés

Mert most egy másik lemezzel való telepítésnél nemtudtam egyiket sem használni :(


A matricák Win XP Pro hoz szólnak, a lemezem XP Pro SP3 MSDN-es.


Ötlet valaki? Esetleg másfajta telepitő kell hozzá, OEM?


Köszi


2015. aug. 23. 18:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem csak 1x használatosak.
2015. aug. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 P.O.C. ***** válasza:

Így van OEM/retail kell hozzá, a mennyiségi licences telepítők nem jók.


Még annyit megjegyeznék, hogy az SP3 -al integrált telepítők nem fogadják el azt a kulcsot, amik az SP2 -es vagy korábbi időkből származnak. Ilyenkor SP2 -es vagy korábbi telepítőt kell használni, beaktiválni, majd aztán manuálisan felrakni az SP3 -at.

2015. aug. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Értem. Találtam neten ilyen HP Restore XP SP2 lemezt, meg egy SP2 OEM lemezt is, utóbbi nemtudom msdn-s e, de nemtűnik pacsoltnak. A recovery discel tudok telepíteni is, tisztatelepitést végezni? Vagy csak meglévő rendszert helyreállítani?


A retail azt hallottam már, de mit jelent/mire jó?


Nagyon köszönöm!

2015. aug. 23. 18:53
 4/9 P.O.C. ***** válasza:

A retail kereskedelmit jelent, így nevezik a dobozos Windowst. Kicsit lazábbak a licenc feltételek, mint OEM -nél. Pl ezt több gépen is felhasználhatod.

A te szemszögedből mindegy, mert OEM és a retail is ugyan azt a telepítőt használja, csak a kulcsok mások.


Ami a recovery -s lemezt illeti fogalmam sincs hogy működni fog-e.

2015. aug. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Itt egy kép az állományokról, nekem az az egy mappa kivételével egyformának tűnnek, leszámítva persze az sp számot.


Kép: [link]

Bal oldalt a recoverys sp2es, másik oldal sp3-mas vl-es xp pro.


Kicsit OFF: de mindig is érdekelt csak nemtudtak rá válaszolni, hogy a szervízesek/ boltosok/bárki aki gépet installál valamilyen OS-el, azoknak milyen fajta telepítőkészletük van? OEM? De az csak egy gépre lehet és lapcserénél szinte kuka. Akkor retail, vagy valami mást használnának?


Most tekintsünk el az xp key changer től, meg a ugyanaz a serial jó minden xp hez meg win 7/8-an az aktivátoroktór, loaderektől. Most tételezzük fel hogy pénzért megvásárolta az ember aki telepítgeti boltba.


Köszi

2015. aug. 23. 19:12
 6/9 A kérdező kommentje:
?
2015. aug. 24. 06:52
 7/9 P.O.C. ***** válasza:

Dolgoztam számtech boltba is két évig. A főnököm elég fosós volt. Csak ismerősöknek lehetett telepíteni nem legális Windowst, azoknak be is aktiváltuk.

Minden gépre raktunk valamit, még az újonnan szereltekre is, tesztelés céljából, amit le is töröltünk még mielőtt átvette a tulaj. Ezekre ilyen beavatkozás nélküli telepítőt csináltam. Hogy ne kelljen mindig figyelni.


Ha viszont legális szoftvert is kért rá, azt mindig feltelepítettük és be is aktiváltuk. Azzal a lemezzel, ami hozzá járt.

2015. aug. 24. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Értem, mert ismerősömnek volt gyári Win 7 es lemeze, XP, ME stb hát telepítőkészletek, és oké ő is feltette, de az ilyen helyeket szokták gondolom szoftverileg ellenőrizni?


Mert oké, gyerekjáték mindenkinek, egy XP-t a 311 dik gépre feltenni ugyanazzal a seriallal, vagy Win 7-et Win Loaderrrel aktiválni stb. De erre biztos van olyan személy, aki eztet kimegy ellenőrizni, aztán meg jókis pénzre meghúznak.


Én hozzám ha hoznak gépet, akkor próbálok ingyenes programokat használni, vagy legalábbis nem becrackelni őket pro ra. Csak vírusírtókkal vagyok bajba, mert itthon gépemen Smart Security van de azt nemrakhatom gépeikre, mert ugye az pénzes, csak trial van 30 napig.

2015. aug. 24. 12:29
 9/9 A kérdező kommentje:
* Jah és felraktam a recovery-s lemezről az xp-t, és nemkellet aktiválni, oem változat. Nem kellet serialt megadnom.
2015. aug. 24. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!