Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Megbízható a Stellarium nevű...

Megbízható a Stellarium nevű program?

Figyelt kérdés

Valamelyik nap megtaláltam ezt a programot, és a napokban olvastam, hogy 28-án éjfél után nem sokkal lehet látni a Marsot közel telihold nagyságban. Nos állítólag ezzel a programmal mindent meg lehet nézni, de ha beállítom a jelenlegi lakhelyemet, 2015.08.28 00:20 akkor a program nekem azt adja ki, hogy a Mars abban a pillanatban jócskán a horizont alatt van, és a program szerint akkor bukkan fel amikor már kezd kicsit világosodni, kb 5:00 körül.


Én csinálok rosszul valamit, vagy valóban ennyire pontatlan lenne a program? :)


Kérlek szépen, csak olyanok írjanak, akik valóban használják/használták a programot, és tudják/gondolják, hogy mi is lehet a probléma.



2015. aug. 23. 19:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A telihold nagyságú Mars egy hoax, kb 10 éve terjed. Én még Iwiw-en is láttam pár éven át.
2015. aug. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Naponta használom, teljesen megbízható. A Mars soha nem lesz telihold méretű a Földről nézve, és ahogy mondod, fél 5 körül jön fel a már világos égboltra. A csillagaszat.hu-n van egy cikk erről.
2015. aug. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"2015.08.28 00:20 akkor a program nekem azt adja ki, hogy a Mars abban a pillanatban jócskán a horizont alatt van, és a program szerint akkor bukkan fel amikor már kezd kicsit világosodni, kb 5:00 körül. "


Ez kb így van más program szerint is, mi a kérdés.

De ha egyszer tényleg telihold méretben látod a Marsot, akkor öcsém már ne siess befizetni a villanyszámládat :)

2015. aug. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 belapus ***** válasza:
Telihold méretű bolygót körülbelül 4,5 milliárd évvel ezelőtt lehetett ( volna ) látni --> Theia-elmélet.
2015. aug. 24. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2015. aug. 24. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, megértettem! :)


Alaposabban utána olvasva rájöttem, hogy ez tényleg lehetetlen.


Mostanra már nem is a Hold méretű bolygóra, hanem sokkal inkább a Stellarium pontosságára vagyok kíváncsi. :)


Ha egy pár szót tudna valaki írni róla, azt megköszönném. (Figyelembe vettem az 1. válaszát, és köszönöm!)

2015. aug. 24. 10:01
 7/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat! A az 1.-t is elolvastam, de a 2. írt pár szót a Stellariumról! :)
2015. aug. 24. 10:03
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi érdekel pontosabban? :)
2015. aug. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!