Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyiket telepítsem: Ubuntu...

Melyiket telepítsem: Ubuntu vagy Linux Mint?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Nemrég úgy döntöttem, hogy szakítok a Windows-zal, és visszaállok a Linux-ra.

Jelenleg az Ubuntu 12.04 LTS-t ismerem legjobban és használtam is korábban munkához, azonban el kezdtem böngészni más Linux alapú op. rendszerek után, és ráakadtam a Linux Mint-re, amit annyira nem ismerek.

Amit eddig olvastam róla, hogy a Linux Mint gyakorlatilag az Ubuntu-ra épül, Unity helyett GNOME alapú kezelőfelületet használ, meg hogy állítólag kezdő felhasználóknak jobban ajánlott ezt használni, mint az Ubuntut.

Egyes kommentekben viszont a Debiant ajánlják legjobban, mivel sokkal stabilabb (legalábbis a "stable" kiadások biztosan), azonban több éve elavult programokat és alkalmazásokat használ.


Egy szó mint száz, eléggé zavarban vagyok most, mert jelenleg nem tudom, hogy melyiket telepítsem. Napokon át az asztalomon pihen az ismert Ubuntu telepítője.


Kérlek, adjatok tanácsot.


Előre is köszi



2015. aug. 24. 22:20
 1/7 A kérdező kommentje:
Egyébként leginkább fejlesztéshez és programozáshoz szeretném használni.
2015. aug. 24. 22:25
 2/7 anonim ***** válasza:

Az a helyzet , hogy leginkább a saját tapasztalataid lesznek a mérvadóak. Mint meg az ubi valakinek tetszik, valakinek nem , valaki szidja közben mégsem vált másra , valaki meg készséggel ott hagyja (egyébként az Ubi sem független disztró mert Debianra épül).


Én Debian párti vagyok , azt használom desktopon , laposon és szerveren is.

Már leírtam pár kérdésnél , a Debian stable használata nem jár együtt az új szoftverek elbukásával. Erre van kitalálva a (Jessie) backports , hogy a stabil alapra friss csomagok kerülhessenek. Testing tapasztalataim szerint van ahol stabilan megy , van amikor sajnos nem ,ez hardverfüggő.

Ami mindenképp még mellette szól az az , hogy az összes asztali környezettel stabilan működik , ez nem sok disztróról mondható még el.


Debianhoz ugyanakkor több tapasztalat kell mint a forkjaihoz , amikor én teljesen kezdő voltam akadt pár problémám ,meg volt pár kérdésem fórumokon, de miután jól megértettem az egésznek a működését utána lett a "tökéletes atomstabil rendszer viszonylag friss csomagokkal":)

2015. aug. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát mivel az Ubuntu mint közötti különbség kimerűl a telepített szoftverek és az ablakkezlőben így mind1.

Úgy döntöttél szakítasz a Windowsal… Ez nagy szó ám. De ha fejlesztéshez és programozáshoz kell akkor csak tudod mit csinálsz.

Én az Ubuntut ajánlanám. Ez is csak szimpátia alapú tanács. Ha tetszik a mint ablakkezelője használhatod Ubuntuban is ami ugyanolyan jól működim mint egy Debian esetén. Az Ubuntu viszont Debian fork. Szóval mind1 ez is. Ubuntuban hamarabb lesznek ugye elérhetőek a csomagok és lényegében felhasználó barátabbnak érezteti magát és úgy gondolom az is. Az Ubuntu melett még az is szól, hogy igen népes rajongó, felhasználó tábora van, itt M.O-n meg főleg. :) Szóval ha elakadsz hamar kapsz segítséget. Nem mintha Debiannal később. :D De ezt neked kell eldönteni. Debian vonalon pusztán a kézre állás számít. Ha egy másik disztrót akarnál használni, na az már más tészta lenne.

2015. aug. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
A Linux Mint kezelőfelülete a Cinnamon, legalábbis a legnépszerűbb változatának az. Ez az amit általában javasolni szoktak.
2015. aug. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget. Tényleg, nagyon sokat segítettetek azzal, hogy őszintén beszéltetek az általatok ismert Linux-os rendszerekről. Remélem most már okosabb leszek e téren :)
2015. aug. 24. 23:52
 6/7 Tom Benko ***** válasza:
Ha valami mást is kipróbálnál, egy kanyart az ArchLinux is megér. Nagyon szép, letisztult, csodálatosan beállítható disztró, nekem még olyan kérdésem nem akadt, amit a wikije (amit amúgy ubiék is sokszor hibatkoznak ám!) ne tudott volna megoldani. Ráadásul az egyik legbővebb és legfrissebb csomagkészlettel rendelkezik, a stabilitása pedig meghatóan jó.
2015. aug. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Linux Mint 17 ;-)

Nekem bevált, könnyen kezelhető.

Cinnamon felülettel meg esztétikus is.

2015. aug. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!