Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mitől eshet le az FPS?

Mitől eshet le az FPS?

Figyelt kérdés

Sziasztok! olyan problémám lenne, hogy a játékok többségében meg van a fix 60 FPS-em, de a gép valamiért körülbelül ilyen fél másodpercre, 20 másodpercenként ledobja az FPS-t teljesen, így beakad a játék egy fél másodpercre, de ez épp elég idegesítő és épp eléggé elrontja a játékélményt...


A gép specifikációja:

VGA: R9 280

CPU: Amd Phenom X4 955 Black Edition

Alaplap: Gigabyte GA-MA770T-UD3

RAM: 2x DDR3 4 GB 1866MHz Kingston Hyperx Fury

HDD: Western Digital 250 GB

SSD: Kingston HyperX 120GB

Egér: Logitech G500 (azért írtam ide, mert hallottam az egér is tudja a laggokat okozni a DPI miatt)


A gépet rendszeresen tisztítom (havonta), nem melegszik és minden driver fenn van, ahogy kell.


Esetleg tudja valaki mi lehet a gond? Nagyon megköszönném!



2015. aug. 27. 02:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a proci az édeskevés ide.
2015. aug. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A tápod milyen?
2015. aug. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Lehet túlmelegszik az alaplapon a vrm.

Az alaplapon a proci és a gép hátulja között levő fekete kockákra fújass ventivel jó sok levegőt. Akár szobaventivel is ideiglenesen. Ha így nem fog leesni az FPS, akkor a gond megtalálva.

2015. aug. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Édeskevés a proci egy CoD4-hez vagy egy CSGO-hoz? Nem hinném... Nem mai játék a COD4, a CS meg nem terhel akkorát. Egyébként GTA V maxon ment, az nem akadt. CoD4-be például van olyan lehetőség, hogy csak a pályát töltöm be (devmap) és nem vagyok online, akkor nem csinálja. Szóval úgy néz ki nem a géppel lesz a gond, hanem a nettel. Van routerem épp készülök kiiktatni és megnézni úgy.
2015. aug. 27. 13:10
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem segít a gép nem melegszik... vettem rá processzor hűtőt elől hátul minőségi ventik vannak, a szenzorok szerint (CPUID és BIOS szerint is) processzor 40 fok, magjai 57, a VGA az egyetlen ami átlépi a 60-at és 62-64 fokra kúszik, de egy R9 280-nál ez egyáltalán nem probléma.
2015. aug. 27. 13:12
 6/9 anonim ***** válasza:
frissítettél win 10-re?
2015. aug. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, de nem ez a gond 8.1-en is volt ez a lag sajnos. Egyébként z online játékokba (már amelyikbe van ilyen opció) van ugye internet kapcsolat beállítások. Pl a Call of Duty, kívétel nélkül azt írja, hogy NAT Type: Moderate. Ennek is utánajártam és úgy tűnik a router tűzfala miatt van ez a gond. A probléma, hogy Tenda routerem van, amibe belépve baromira nem találok semmi firewall opciót, pedig más routerekbe még külön alkalmazásokat is lehet engedélyezni a tűzfalon... Ehhez esetleg valami ötlet?
2015. aug. 27. 18:17
 8/9 anonim ***** válasza:

Ezt a problémát valószínűleg az stij.exe okozza amit a feladatkezeloben ki tudsz torolni a folyamatoknal ha ez sem segit akkor bizony a tap a hibás

Ui. Bocsi telorol irtam

2015. szept. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8 Már megvan a hiba oka.

Amúgy meg nem írtad, hogy milyen játékokat játszol. (mármint a kérdésben)

2015. szept. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!